آموزش میزبانی سرویس انگلیسی

میزبانی انگلیسی درست نقطه مقابل میزبانی روسی قرار دارد. این نوع سرویس میزبانی در منازل بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد. عید شکرگزاری آمریکایی‌ها نیز با سرویس انگلیسی پذیرایی می‌شود. مزایا و ویژگی‌های مربوط به سرویس انگلیسی در این مطلب موردبحث قرار می‌گیرند. اگر تمایل به یادگیری و آموزش میزبانی سرویس انگلیسی دارید حتماً این متن را دنبال کنید.

معرفی میزبانی سرویس انگلیسی

سرویس انگلیسی همان‌طور که در قسمت مقدمه هم گفتیم نقطه مقابل سرویس روسی قرار دارد. در میزبانی سرویس روسی غذا از قبل در آشپزخانه درون بشقاب یا سینی قرار داده می‌شود و سپس برای مهمان سرو می‌شود. در پذیرایی انگلیسی غذا برای میهمان از قبل کشیده نمی‌شود. در این نوع میزبانی بشقاب‌ها بر روی میز و جلوی هر مهمان گذاشته می‌شود و غذاها نیز در دیس‌ها و ظرف‌هایی در مقابلشان قرار می‌گیرد.

در آموزش میزبانی سرویس انگلیسی باید به این موردتوجه داشت که شام بعضی از غذاها توسط میزبان برای میهمان سرو می‌شود و بعضی دیگر را خود مهمان سرو می‌کند. در مهمانی‌های تشریفاتی و با اهمیت بیشتر، معمولاً این کار توسط میزبان انجام می‌شود. برای آموزش میزبانی سرویس انگلیسی نکات دیگری را لازم است تا بدانید. به طور مثال در این نوع پذیرایی ابتدا غذا برای خانم‌ها سرو می‌شود و سپس برای آقایان. البته این مسئله در بسیاری از پذیرایی‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد اما در این نوع سرویس‌دهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در میزبانی سرویس انگلیسی تمامی ظرف‌ها و غذاها در مقابل مهمان قرار می‌گیرند سپس مراسم سرو غذا آغاز می‌شود.

میزبانی سرویس انگلیسی در صرف چای انگلیسی‌ها

یکی از مواردی که مشاهده نحوه میزبانی با سرویس انگلیسی به طور کامل انجام می‌گیرد، میهمانی صرف چای در انگلستان است. سینی حاوی چای، شیرینی، ساندویچ و سایر تنقلات در مقابل میزبان خانم قرار می‌گیرد. سپس میزبان خانم برای تمامی افراد چای و تنقلات را سرو می‌کند. این نکات برای آموزش میزبانی سرویس انگلیسی بسیار اهمیت دارد. رعایت موارد جزئی و به نظر کم‌اهمیت از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر نوع میزبانی افراد است.

میزبانی سرویس انگلیسی در چه رستوران‌هایی انجام می‌شود؟

در مقاله انواع سرویس پذیرایی در رستوران‌ها و هتل گفتیم که هر رستوران و هتل باتوجه‌به سبک کلی آن، بودجه و کارکنان یکی نوع از سرویس‌دهی‌ها را انتخاب می‌کند. سرویس انگلیسی معمولاً در رستوران‌های لوکس و گران‌قیمت مورداستفاده قرار می‌گیرد. سرویس فرانسوی نیز از همین شرایط برخوردار است. اگر که رستوران لوکس و مجللی دارید می‌توانید آموزش میزبانی سرویس انگلیسی را برای کارکنان آغاز کنید.

روش سرویس‌دهی انگلیسی

سرویس‌دهی انگلیسی به‌طورکلی با دو روش انجام می‌گیرد. این روش‌ها عبارت هستند از:

  • روش اول: گوشت در رستوران‌های انگلیسی به طور کاما در آشپزخانه طبخ شده و سپس برای مهمان فرستاده می‌شود. در این مرحله نیز سرو غذا توسط میزبان انجام می‌گیرد.
  • روش دوم: 50 درصد از طبخ در آشپزخانه و 50 درصد دیگر در حضور مهمان و با استفاده از ترولی‌های مخصوص پخت (به مقاله انواع ترولی مراجعه کنید) طبخ می‌شود. در این روش کارکنان باید مهارت کافی برای طبخ در حضور مهمان و سپس سرو غذا را داشته باشند. آموزش میزبانی سرویس انگلیسی در این قمت بسیار اهمیت دارد.

نکته‌ای که باید به‌خاطر داشته باشید این است که روش دوم برای میهمانی‌های رسمی مناسب نیست. برای مهمان‌های رسمی بهتر در سرویس انگلیسی از روش اول استفاده کنید.

جمع‌بندی

بسیاری از رستورا‌ن‌ها از سرویس انگلیسی برای میزبانی استفاده می‌کنند. این نوع سرویس هم قابل‌استفاده برای جلسات رسمی و هم غیررسمی می‌باشد. البته به‌طورکلی میزبانی انگلیسی برای رستوران‌های لوکس و مجلل بهتر است. ویژگی‌ها و نحوه برخورد میزبان در این نوع سرویس به طور کامل شرح داده شد. اگر که به آموزش میزبانی سرویس انگلیسی علاقه دارید، ابتدا لازم است تا تمام شرایط میزبانی را در نظر بگیرید. شرکت کیمیا نگین تیراژه انواع سرویس پذیرایی در رستوران را در مقالات دیگر شرح داده است. با مطالعه هر یک از آن‌ها با سرویس‌های پذیرایی دیگر نیز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *