کافی‌شاپ چیست؟

قهوه‌خانه یا کافی‌شاپ تأسیساتی است که در درجه اول قهوه و نوشیدنی‌های وابسته به آن ره مثل اسپرسو، کاپوچینو و لاته سرو می‌کند. در کافی‌شاپ‌ها انواع نوشیدنی‌های سرد مثل آیس‌تی، اسموتی، آیس‌کافی و … نیز سرو می‌شود. کافی‌شاپ از جمله مشاغل کوچک به شمار می‌رود که در تمامی کشورهای جهان رونق دارد. غذاها و میان وعده‌های کوچک نیز در قهوه‌خانه سرو می‌شود.

در این متن به طور اختصاصی از کافی‌شاپ و تاریخچه آن برای شما توضیح می‌دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر این متن را تا پایان همراه ما باشید.

کافی‌شاپ به چه مکانی گفته می‌شود؟

درحالی‌که ممکن است کافه به یک قهوه‌خانه اشاره داشته باشد، اما اصطلاح “کافه” معمولاً به یک غذاخوری، کافه انگلیس (در اصطلاح “کافه” گفته می‌شود)، کافه حمل‌ونقل، چایخانه یا اتاق چای، یا سایر مکان‌های معمول خوردن و آشامیدن اطلاق گردد. یک کافی‌شاپ ممکن است دارای برخی از مشخصات یک ‌بار یا رستوران باشد، اما با یک کافه تریا متفاوت است. بسیاری از کافی‌شاپ‌ها در خاورمیانه و مناطق مهاجران غرب آسیا در جهان غرب ارائه می‌دهند

از نظر فرهنگی، کافی‌شاپ‌ها عمدتاً به‌عنوان مراکز تعامل اجتماعی عمل می‌کنند، یک کافی‌شاپ محلی برای اجتماع، گفتگو، خواندن، نوشتن، سرگرمی یا گذراندن وقت، چه به‌صورت فردی و چه در گروه‌های کوچک، در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. از زمان رایج شدن Wi Fi، کافی‌شاپ‌هایی با این قابلیت، همچنین به مکانی برای دسترسی مشترکان به اینترنت از طریق لپ‌تاپ‌ها و رایانه‌های خود تبدیل شده‌اند. یک کافی‌شاپ می‌تواند به‌عنوان یک باشگاه غیررسمی برای اعضای عادی خود فعالیت کند.

تاریخچه کافی‌شاپ

اولین کافی‌شاپ‌هایی که در ابتدا در خانه دمشق قهوه‌خانه خوانده می‌شد و طبق قدمت عثمانی اولین کافی‌‌شاپ در جهان بود که در جهان اسلام ظاهر شد. آنها در قرن 15 در مکه، در شبه‌جزیره عربستان ظاهر شدند، سپس در قرن شانزدهم به پایتخت امپراتوری عثمانی استانبول گسترش یافتند. قهوه‌خانه‌ها به مکان ملاقات‌های رایج تبدیل شدند که در آن مردم برای نوشیدن قهوه، مکالمه، بازی‌های رومیزی مانند شطرنج و تخته نرد، گوش‌دادن به داستان‌ها و موسیقی جمع می‌شدند.

تفاوت بین کافی‌شاپ و کافه چیست؟

کافی‌شاپ و کافه دو عبارت متفاوت هستند که به نظر بسیاری اشتباه گرفته می‌شوند. برخی از افراد از آنها به‌جای یکدیگر استفاده می‌کنند، و واقعاً جای تعجب است که چه تفاوتی بین این دو عبارت وجود دارد. ما با بحث در مورد تفاوت شباهت کافی‌شاپ و کافه بررسی خواهیم کرد.

به زبان ساده، مرز بین کافه و کافی‌شاپ در واقع خود قهوه است. به‌طورکلی در یک کافی‌شاپ، قهوه تمرکز اصلی است. روش های مختلف دم، نوشیدنی‌های سنتی اسپرسو را پیدا خواهید کرد، و همچنین اکثر آن‌ها گزینه‌های چای را ارائه می‌دهند. رسماً می‌توان از یک کافه به‌عنوان رستوران نام برد. در کافه‌ها بیشتر تمرکز روی غذا است تا قهوه، اگرچه بیشتر کافه‌ها انواع قهوه را در فهرست‌های خود ارائه می‌دهند. از طرف دیگر، یک کافی‌شاپ بیشتر با قهوه سروکار دارد.

از یک تعریف ساده، کافه نوعی رستوران است که عمدتاً قهوه و میان وعده سرو می‌کند. کلمه کافه یک کلمه فرانسوی است که به معنی “قهوه” است؛ بنابراین کافی‌شاپ جایی است که می‌توانید هنگام خواندن یک مجله یا گپ زدن با مشتریان دیگر یا گفتگو با دوستان خود در آنجا استراحت کرده و قهوه بنوشید. این یک مکان تعامل اجتماعی است و آنها اغلب دارای ویژگی‌های بارها و رستوران‌ها هستند.

هیچ قانونی برای این دو وضع نشده است. بعضی از کافی‌شاپ‌ها به طور معمول غذا تهیه می‌کنند و بعضی از کافه‌ها فقط قهوه را ارائه می‌دهند، هرچند خیلی کم پیش می‌آید که به چنین مواردی برخورد کنیم همچنین برخی از زنجیره‌های بزرگ وجود دارد که ممکن است نام را به خود بگیرند و در عوض از نام‌های دیگر برای جلوگیری از فرضیاتی که معمولاً توسط مشتری هنگام مواجه شدن با چنین نامه‌ای توصیفی صورت می‌گیرد استفاده کنند. این امر اغلب می‌تواند باعث سردرگمی مهمانان روزمره‌ای شود که از کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ دیدن می‌کنند.

جمع‌بندی

کافی‌شاپ محلی است برای سپری کردن وقت و صرف نوشیدنی‌هایی مثل قهوه. در ابتدا کافی‌شاپ‌ها تنها برای سرو قهوه و نوشیده‌ای مشتق‌شده از قهوه استفاده می‌شدند اما امروزه با گسترش کافی‌شاپ‌ها و استقبال مردم، نوشیدنی‌های متفاوتی سرو می‌شود. در این مقاله تعریف کافی‌شاپ، تاریخچه کافی‌شاپ تفاوت آن با کافه را عنوان کردیم. اگر به سایت شرکت کیمیا نگین تیراژه مراجعه کنید، مطالب مشابه زیادی را مشاهده می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *