مشاوره و طراحی داخلی رستوران

به مشاوره نیاز دارید؟ کافیه با ما تماس بگیرید.

مشاوره طراحی رستوران

محیط رستوران و راحتی همراه با غذای خوب و خدمات مناسب به مشتری، پایه‌ای است که یک رستوران موفق بر روی آن بنا شده است. این ویژگی‌های ضروری به مشتریان شما کمک می‌کند تا از وعده‌های غذایی خود لذت ببرند و از مراجعه به هتل یا رستوران شما احساس خوبی داشته باشند. درحالی‌که غذای خوب و خدمات مناسب به مشتری بستگی به عملکرد کارمندان شما دارد، اما محیط و راحتی آن تابعی از طراحی رستوران شما است.

بنابراین چگونه می‌توان طراحی رستوران خود را بهبود بخشید تا بهترین تجربه ممکن را برای مشتریان خود فراهم کنید؟ ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم به این سؤال پاسخ دهید. ما در شرکت کیمیا نگین تیراژه، راهنمای نکات دیزاین رستوران را برای کمک به شما در استفاده هرچه بهتر از فضای خود ایجاد کرده‌ایم. خواه در حال بررسی تأسیسات موجود خود برای یافتن راه‌های ایجاد بهبود باشید، یا ایجاد رستوران جدید خود از ابتدا، نکات دکورراسیون رستوران به شما کمک می‌کند تا عواملی را که بیشترین تأثیر را بر مشتریان خود دارند، برطرف کنید.

انواع طراحی رستوران

هنگام برنامه‌ریزی برای رستوران جدید، انواع مختلفی از مفاهیم رستوران برای انتخاب و طراحی وجود دارد. تصمیم‌گیری در مورد اینکه کدام مفهوم برای شما مناسب است دشوار است. قبل از اینکه به یک مفهوم خاص بپردازید، ابتدا موارد زیر را در نظر بگیرید که مخاطبان شما چه کسانی هستند؟ محدوده قیمت شما چقدر است؟ آیا نوع خاصی از غذا را در ذهن دارید؟ در ادامه چند نوع متمایز از مفاهیم رستوران، از زنجیره‌ای فست‌فود گرفته تا غذاخوری خوب آورده شده است. به‌خاطر داشته باشید که موضوع طراحی رستوران شما می‌تواند مرز بین مفاهیم را منحصربه‌فرد کند.

 • سبک خانوادگی

ناهارخوری به سبک خانوادگی غذاهای با قیمت متوسطی از منوها را با ترکیبی از غذاهای کلاسیک ارائه می‌دهد که با سس‌ها، انواع شیرینی‌های تزئینی یا سایر مواد افزودنی منحصربه‌فرد تهیه می‌شوند.

 • Fine Dining

اصطلاح Fine Dining انواع تصویرها را از سفره‌های سفید گرفته تا گارسون‌های تاک‌دار به ذهن القا می‌کند. ناهارخوری خوب، درست همان‌طور که از نامش پیداست، بهترین غذاها، خدمات و جو را به مشتریان ارائه می‌دهد.

 • کافه یا بیسترو

کافه، ‌رستورانی است که سرویس میز ارائه نمی‌دهد. مشتریان غذای خود را از پیشخوان سفارش می‌دهند و خودشان پذیرایی می‌کنند. یک منوی کافه به طور سنتی چیزهایی مانند قهوه، اسپرسو، شیرینی و ساندویچ را ارائه می‌دهد.

 • فست‌فود

فست‌فود آشناترین نوع طراحی رستوران برای بیشتر مردم است. زنجیره‌هایی مانند مک‌دونالد و برگر کینگ در دهه 1950 مشهور شدند و به ایجاد مفاهیم بی‌شماری دیگر مانند تاکو بل، KFC و In n Out Burger کمک کردند. سرویس فست‌فود به دلیل سرعت، راحتی و قیمت ارزان مشتری را به خود جلب می‌کرد.

 • بوفه رستوران

از قرون‌وسطی، مفهوم ناهارخوری بوفه استفاده می‌شود و همچنان یک انتخاب محبوب برای بسیاری از مشتریان رستوران است. طبق تعریف، بوفه، غذایی است که میهمانان، از انواع غذاهای سرو شده روی میز یا بوفه پذیرایی استفاده می‌کنند.

 • رستوران پاپ‌آپ

مانند کامیون‌های مواد غذایی، روند روبه‌رشد دیگر در صنعت مهمان‌نوازی رستوران‌های پاپ‌آپ است. طبق انجمن ملی رستوران‌ها، نظرسنجی What’s Hot، یکی از بزرگ‌ترین روندها در سال 2012 رستوران‌های پاپ‌آپ بود.

طراحی رستوران کلاسیک

طراحی داخلی رستوران کلاسیک ترکیبی از طراحی داخلی یونانی و رومی است. این طراحی اساساً با هماهنگی، تعادل و نظم کامل سروکار دارد. ایجاد جلوه‌ای کلاسیک به فضای داخلی، به معنای نزدیک‌تر کردن آنها به دوره قبلی است که طراحی‌های داخلی مانند رو کوکو، ویکتوریا و بسیاری دیگر از آن رواج داشته است.

طراحی رستوران مدرن

انواع طراحی رستوران مدرن شامل رعایت موارد زیر می‌باشد.

 • تجارب سرپرستی شده
 • لوکس بودن فضا
 • انعطاف‌پذیری رستوران برای نشان دادن موارد مختلف رکوراتیو
 • ایجاد بستر اجتماعی مناسب برای ارتباط مشتریان با یکدیگر
 • استفاده از فضای سبز و طبیعت

نکات مهم در طراحی رستوران

 • باتوجه‌به شخصیت برند خود طراحی کنید

شخصیت برند شما روشی است که رستوران شما توسط مخاطبان شما درک می‌شود. علاوه بر این، شخصیت برند شما بسیاری از تصمیمات طراحی دیگری را که به‌عنوان یک رستوران‌دار با آن روبرو خواهید شد، مشخص می‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر شخصیت نام تجاری شما رسمی است، بر انواع لباس فرم کارمندان شما، ظروف نقره‌ای و تنظیمات مکانی که انتخاب می‌کنید و دکوراسیون مناسب برای مکان‌های غذاخوری شما تأثیر می‌گذارد.

 • ظرفیت نشستن در فضا

برای ظرفیت نشیمن ، تعداد بسیار کمی از طرح‌ها، مثل کافه تریا، ردیف به‌ردیف میزها و نیمکت‌های بلند قرار می‌دهند. از طرف دیگر، در طراحی رستوران و اتاق‌های غذاخوری رسمی بیش از اینکه به تعداد افرادی که می‌توانند در آن مستقر شوند، بیشتر باید به محیط توجه کنند. این روزها بسیاری از رستوران‌ها مجبورند یک مکان میانه را اشغال کنند که هم در خدمت تعداد مناسب باشند و هم در ایجاد فضای دلپذیر موفق باشند.

 • مناطق بد برای قرار دادن میز و صندلی را به حداقل برسانید

میزهای بد آن میزهایی هستند که در مناطق نامناسب رستوران شما قرار داده شده‌اند. مناطق معمول رستوران شامل نزدیک آشپزخانه، نزدیک سرویس‌های بهداشتی و نزدیک ورودی است. اینها مکان‌هایی است که مشتریان نمی‌خواهند بنشینند. یک روش عالی برای شناسایی این میزهای بد نشستن روی هر صندلی منفرد در هر میز رستوران است. درحالی‌که روی هر صندلی نشسته‌اید، به اطراف نگاهی بیاندازید. آیا از درب ورودی خیلی فاصله می‌گیرید؟ آیا می‌توانید داخل آشپزخانه یا ایستگاه اتوبوس در خیابان را ببینید؟ خیلی به میز بعدی نزدیک هستید؟

 • اهمیت HVAC را دست‌کم نگیرید

HVAC مخفف گرمایش، تهویه و تهویه هوا است. این یکی از مهم‌ترین تصمیماتی است که در طراحی رستوران با آن روبرو خواهید شد. به‌عنوان‌مثال، آشپزخانه‌های تجاری، گرما، رایحه و دود زیادی تولید می‌کنند. شما نمی‌خواهید که این موارد به داخل اتاق ناهارخوری نفوذ کنند که در تجربه مشتری شما تأثیر بد بگذارد. تهویه مناسب می‌تواند اطمینان حاصل کند که این اتفاق نمی‌افتد.

 • ظروف را بات سبک رستوران وفق دهید.

ظروف سفالی مانند ظروف نقره‌ای، بشقاب‌ها، لیوان‌ها و دستمال‌ها تأثیر زیادی بر مشتریان شما می‌گذارد. حتی اگر بهترین غذا را در این کشور سرو کنید، ظروف نقره‌ای ارزان می‌توانند این تصور را ایجاد کنند که شما یک مرکز ارزان‌قیمت را اداره می‌کنید. به همین دلیل، ظروف غذاخوری باید به‌عنوان بخشی از طراحی رستوران شما در نظر گرفته شود. برای تهیه بهترین ظروف برای هر سبک از رستوران می‌توانید با شرکت کیمیا نگین تیراژه ارتباط بگیرید. در قسمت محصولات بهترین ظروف با قیمت‌های مناسب در اختیار شما قرار می‌گیرد.

 • لباس فرم را در اولویت قرار دهید

لباسی که کارمندان شما از آن استفاده می‌کنند باید از برند شما باشد. به همین دلیل، لباس فرم باید به‌عنوان بخشی از روند طراحی کلی رستوران در نظر گرفته شود. انتخاب‌های یکنواخت نیز تحت تأثیر شخصیت برند شما خواهد بود. برای یک رستوران رسمی‌تر، پیراهن دکمه‌ای و پاپیون یا کراوات برای آقایان در نظر بگیرید. برای یک فضای آرام‌تر، شلوارهای مشکی و پیراهن دکمه‌ای را برای کارکنان در نظر بگیرید. بازهم، همه چیز به پیامی که می‌خواهید رستوران شما برساند بستگی دارد.

 • به سرویس بهداشتی توجه ویژه‌ای داشته باشید

به‌غیراز محل غذاخوری، سرویس بهداشتی مهم‌ترین منطقه‌ای است که باید هنگام طراحی رستوران خود در نظر بگیرید. فقط این منطقه را به‌عنوان یک سینک ظرف‌شویی در نظر نگیرید، بلکه آن را به‌عنوان یک برند تجاری خود در نظر بگیرید.

 • یک منوی مناسب طراحی کنید

منوی شما باید بیش از لیستی از غذاها و قیمت آنها باشد. این یکی از مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی است که رستوران شما تولید می‌کند. منوی شما باید نه‌تنها کرایه رستوران، بلکه فلسفه آشپزی و مالکیت شما را نیز نشان دهد و برجسته کند.

 • در ذخیره‌سازی فضا برای کارکنان صرفه‌جویی نکنید

متأسفانه ذخیره‌سازی به‌ندرت اولویت در نظر گرفته می‌شود تا زمانی که خیلی دیر شود. بسیاری از رستوران‌دارها هنگام طراحی رستوران رویایی خود، ذخیره‌سازی را در نظر نمی‌گیرند. اما دسترسی به فضای ذخیره‌سازی کافی و آسان برای عملکرد کارمندان و رستوران مهم است.

ایده‌های طراحی رستوران

انتخاب زیبایی‌شناسی برای کسب‌وکار شما می‌تواند کار مشکلی باشد. بسیاری از ایده‌های طراحی رستوران و دکور وجود دارد! همان‌طور که رستوران جدید خود را باز می‌کنید، تصمیمات زیادی از انتخاب محل رستوران گرفته تا انتخاب دستمال دارید، بنابراین به شما کمک می‌کند گزینه‌های خود را محدود کنید، ما در شرکت کیمیا نگین تیراژه لیستی از چند ایده طراحی برای رستوران‌ها را به همراه نکاتی برای کمک به شما جمع‌آوری کرده‌ایم. تصمیم بگیرید که کدام ظاهر برای منو، مکان و مشتریان هدف شما مناسب است.

این چند ایده طراحی و دکوراسیون رستوران را بررسی کنید.

 • تایپوگرافی

اگر درست انجام شود، تایپوگرافی به‌عنوان دکور همیشه موردتوجه قرار می‌گیرد. گرافیک پررنگ، حروف متحرک، نمودارها همه از روش‌های جالب (و آموزنده) برای افزودن جذابیت به طرح شماست. علائم نئون هم اکنون موردتوجه بزرگی در طراحی رستوران است.

 • از هنرمندان محلی حمایت کنید

اگر فضای دیوار باز زیادی دارید که می‌خواهید با بودجه طراحی کنید، برای کمک به استعدادهای محلی مراجعه کنید. با حضور یک هنرمند جدید یا گروهی از هنرمندان به‌صورت ماهیانه یا فصلی، مجموعه‌ای چرخان از دکوراسیون منحصربه‌فرد دریافت می‌کنید و هنرمندان محلی کارهای خود را مشاهده و به طور بالقوه به فروش می‌رسانند.

 • نقاشی دیواری و هنر دیواری

برای ایجاد نقاشی دیواری هنرمندی را که کار او را تحسین می‌کنید استخدام کنید. مهمانان نمی‌توانند در برابر سلفی گرفتن با این قطعه هنری ارزشمند برای اینستاگرام مقاومت کنند و به شما تبلیغات بیشتری در قالب محتوای تولید شده توسط کاربر می‌دهند. اگر جایی برای هنر در اندازه نقاشی دیواری وجود ندارد، به‌جای آن، نمای بیرونی ساختمان خود را نقاشی کنید.

 • فضای سبز

گیاهان داخل سالن باعث ایجاد حس خوب و طراوت می‌شوند، بنابراین فضای خود را با سرسبزی زیاد تزئین کنید. گیاهان نه‌تنها زیبا و آرامش‌بخش هستند بلکه بسیاری از آنها به تصفیه هوا کمک می‌کنند.

 • فضا را باز کنید

آشپزخانه را بخشی از دکوراسیون کنید، مخصوصاً اگر یک نقطه کانونی منحصربه‌فرد دارید، مانند اجاق‌گاز برای پیتزا. دعوت از مردم برای نزدیک شدن به محصولات شما در طراحی رستوران باعث صحبت و گفتگو می‌شود و هرچه بیشتر یاد بگیرند تمایل بیشتری به خرج می‌دهند.

اصول طراحی داخلی رستوران

برای دستیابی به طراحی داخلی چشمگیر رستوران، این پنج عنصر مهم را در نظر بگیرید.

 • تم ثابت و آشکار

خواه می‌خواهید رستوران خود را بازسازی کنید یا در مرحله افتتاح یک رستوران هستید، هنگام ارائه طرح، ابتدا مفهوم تأسیس غذاخوری خود را در نظر بگیرید. آیا غذاهای ایتالیایی، فرانسوی، آسیایی، غذاخوری معمولی یا فست‌فود است؟ کانسپت رستوران شما باید به فضای داخلی آن ترجمه شود.

 • فضای داخلی راحت

فضای داخلی راحت جدا از نمایش کانسپت و مارک تجاری شما، باید راحتی مشتریان را نیز در اولویت قرار دهد. فضای غذاخوری در طراحی رستوران باید بتواند مهمانان را راحت پذیرا باشد بدون اینکه احساس کوچکی فضا در آنها ایجاد شود. همچنین باید به کارمندان رستوران اجازه دهد تا آزادانه و بدون هیچ‌گونه حادثه‌ای دور میزها و آشپزخانه بروند.

 • نور خوب

متخصصان در Interact Group، یک شرکت طراحی و متناسب، می‌گویند که پنجره‌ها دیدگاه‌های خیره‌کننده‌ای را به مهمانان شما ارائه می‌دهند. اما جدا از این، پنجره‌ها می‌توانند شگفتی‌هایی ایجاد کنند تا محیط شما را بیشتر جذاب کند، زیرا به ساختمان شما نور طبیعی می‌بخشد.

یک فضای داخلی عالی رستوران باید از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کند تا از روشنایی کافی در داخل آن اطمینان حاصل کند تا مشتریان بتوانند منو، کتاب، روزنامه یا اسناد را به‌راحتی بخوانند.

 • استفاده صحیح از رنگ‌ها

رنگ‌ها همچنین می‌توانند موضوع رستوران شما را منعکس کنند. به همین ترتیب، فضای داخلی رستوران شما باید رنگ‌های رسمی برند شما را داشته باشد. درک رنگ به احساسات مرتبط است، بنابراین مطمئن شوید که رستوران شما رنگ‌هایی را به نمایش می‌گذارد که احساس شادی را در بین مشتریان شما ایجاد می‌کند.

به گفته کارشناسان، قرمز و زرد در طراحی رستوران‌ فست‌فود برجسته است زیرا روان‌شناسان می‌گویند این رنگ‌ها اشتها را تحریک می‌کنند. از طرف دیگر، مراکز غذاخوری زیبا از رنگ آبی استفاده می‌کنند زیرا دارای اثر آرام‌بخشی است که باعث می‌شود هنگام صرف غذا در رستوران، غذاخوری‌ها احساس راحتی و رضایت بیشتری داشته باشند.

 • استفاده از مبلمان، وسایل و دکوراسیون

هیچ مشتری مایل به بازگشت به رستورانی با صندلی‌های سخت و میزهای قدیمی و کثیف نیست. داشتن صندلی‌های راحت و میزهای خوب و مناسب، میزهای جذاب در دعوت از مشتریان و تشویق آنها برای آمدن به رستوران شما و سفارش مقداری دسر یا غذا بسیار مؤثر خواهد بود. میز و صندلی نیلپر می‌توانند بهترین انتخاب برای شما در هر نوع طراحی برای رستوران باشند. کافی است که به بخش محصولات شرکت کیمیا نگین تیراژه مراجعه کنید.

علاوه بر این، یک‌روند عالی طراحی رستوران که می‌توانید در نظر بگیرید، ارائه تنوع در صندلی‌ها است. میزهایی برای خانواده‌های بزرگ یا گروه‌های بزرگ و غرفه‌هایی برای زوج‌ها در نظر بگیرید.

انتخاب کارد و چنگال نیز مربوط به طراحی رستوران است و بنابراین باید در طراحی کلی رستوران در نظر گرفته شود. اگر می‌خواهید مشتری‌ها را تحت تأثیر خود قرار دهید، از استفاده از ظروف نقره‌ای و ظریف و بشقاب‌های ارزان‌قیمت که به شما این احساس را می‌دهد که در حال سرو غذا باکیفیت پایین هستید، خودداری کنید. برای آشنایی با انواع کارد و چنگال به مقاله قاشق و چنگال هتلی مراجعه کنید.

طراحی رستوران در فضای باز

ناهارخوری در فضای باز یکی از موارد پرطرف‌دار از سمت مشتری است، بنابراین فضایی ایجاد کنید که تجارت بیشتری را به خود اختصاص داده و از فضای بلااستفاده، بیشترین بهره را ببرید.

بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می‌توانید فضای خالی استفاده نشده رستوران یا کافه‌های خود را بازیابی کنید تا تجربه‌های صرف غذا و خاطره انگیزی را در فضای باز ایجاد کنید. در اینجا برخی از بهترین ایده‌های تجاری مهمان‌نوازی آورده شده است.

 • فضای رستوران را شخصی‌سازی کنید

به فضای بیرونی رستوران خود نگاه کنید و پتانسیل آن را تحلیل کنید. مشخص کنید طرف‌دار ایده‌آل شما چه کسی است و آنها به دنبال چه چیزی هستند. آیا برای افرادی که نیاز به استراحت دارند به فضای زیاد یا گزینه‌های مختلفی برای نشستن نیاز دارید؟ آیا فضای بیرونی شما برای بخش خاصی از مشتریان شما استفاده می‌شود؟ تعیین اینکه چه کسی و چه نوع فعالیت‌هایی انجام شود در طراحی رستوران فضای باز بسیار موثر است.

 • روشنایی

عکاسان به شما می‌گویند مهم‌ترین قسمت تصویر، نورپردازی است. این برای پروژه فضای باز شما نیز صدق می‌کند. با داشتن یک استراتژی روشنایی مناسب، می‌توانید فضایی ایجاد کنید و تجربه خوب مشتری خود را افزایش دهید (گرفتن چند عکس را برای مهمان‌ها نیز آسان‌تر خواهید کرد).

 • تابلوهای و گزینه‌های خلاقانه

هنگام انتخاب فضای بیرونی، گزینه‌های فعلی طراحی داخلی خود را نادیده بگیرید. سازگاری هنگام طراحی هر فضای مهمان‌نوازی مهم است، بنابراین در مورد اصلاحاتی که دارید، پالت رنگ فعلی خود، فضایی که در فضای داخلی ایجاد کرده‌اید و چگونگی جریان یافتن آن در فضای باز فکر کنید.

 • سایبان

باید راحتی را برای همه شرایط آب‌وهوایی در طراحی رستوران را در نظر بگیرید. مشتریان شما در هر روزی به سایه در برابر آفتاب و محافظت در برابر باران نیاز دارند. برای تهیه سایبان به شرکت کیمیا نگین تیراژه مراجعه کنید.

 • اهمیت رنگ را درک کنید

رنگ در هر طراحی ابزاری قدرتمند است. رنگ می‌تواند خلق‌وخو را بهبود بخشد، تفکر را تحت تأثیر قرار دهد، اشتها را افزایش دهد و انرژی موجود در یک فضا را تحت تأثیر قرار دهد. به احساسی که می‌خواهید مهمانانتان داشته باشند فکر کنید. چگونه می‌توانید برای تأثیرگذاری و تقویت این احساسات، رنگ را به فضای بیرون خود تزریق کنید؟

 • جزئیات

میز و صندلی، نمک و فلفلغ، ورودی اصلی و بسیاری از جزئیات کوچک برای ایجاد تجربه عالی غذا خوردن در طراحی رستوران مناسب و فضای باز وجود دارد.

مورد مهم و اصلی سازگاری است. ما در مراحل قبلی در مورد این صحبت کردیم. ایجاد فضایی که همه اجزا با هم  به صورت منظم و زیبا کار کنند ضروری است.

 • فضای سبز را فراموش نکنید

هیچ‌چیز جذاب‌تر از یک فضای سبز در فضای باز غذاخوری نیست که مملو از شاخ‌وبرگ‌های سرسبز باشد. در کنار غذای عالی و آب‌وهوای مناسب، استفاده از فضای سبز در طراحی رستوران بسیار اهمیت دارد. دستیابی به این مهم با گلدان‌ها در اطراف آلاچیق امکان‌پذیر است.

گیاهان می‌تواند ظاهر بصری رستوران شما را بهبود بخشد و مهمانان بیشتری را مجذوب خود کند. شاخ‌وبرگ گیاهان در گلدان‌ها راهی عالی برای بهبود حریم خصوصی بین فضاهای غذاخوری هستند و می‌توانند به‌عنوان صفحه‌نمایش بین مسیر عمومی و پاسیوی بیرونی شما عمل کنند.

طراحی رستوران هتل

در این زمینه رقابت زیاد است و صاحبان هتل باید معنای واقعی طراحی را برای مردم امروزی و باتوجه‌به تقاضای این افراد در نظر بگیرند. می‌خواهید بدانید چگونه؟ ادامه متن را دنبال کنید تا بتوانید از جمله بهترین طراحی رستوران را در هتل خود پیاده کنید.

7 روند طراحی برای رستوران‌های هتل در سال 2019

 • استفاده از طراحی‌های لوکس

طراحی برای امروز به معنای طراحی انعطاف‌پذیر است، در فضاهایی که افراد می‌توانند به‌اندازه غذا خوردن در آنها معاشرت کنند. همه ما دوست داریم که معاشرت کنیم و بیرون غذا بخوریم. این تجربه به‌خودی‌خود می‌تواند خارق‌العاده باشد حتی اگر فقط بیرون بروید و با دوستان خود ساندویچ یا پنکیک بخورید.

 • به‌هم‌پیوستگی و جداشدگی همزمان رستوران

آیا تابه‌حال شده است که بخواهید بخشی از چیزی باشید و درعین‌حال می‌خواهید به خود بپردازید؟ اگر چنین است، شما تنها نیستید. این یک پدیده فزاینده به نام با هم بودن منزوی است که بر انتخاب طراحی رستوران تأثیر می‌گذارد.

به‌عنوان‌مثال، مردم می‌خواهند به رستوران بروند و تنها غذا بخورند اما پس از آن می‌خواهند بیشتر با لپ‌تاپ خود بمانند تا اینکه به خانه برگردند و تنها کار کنند. مثال دیگر افزایش بار ورود به رستوران‌ها است، به طوری که هرکسی که تنها غذا می‌خورد می‌تواند در پیشخوان بنشیند و هنوز هم بخشی از یک تجربه بزرگ‌تر را احساس کند. این به دلیل تعداد افرادی که در حال حاضر به‌تنهایی سفر می‌کنند، نه فقط برای تجارت بلکه به‌دلخواه، یک نیاز فزاینده است.

 • ارتباطات در رستوران

همان‌طور که گفتیم، تجربه ناهارخوری در هتل‌ها در حال تغییر است. امروزه بیشتر هتل‌ها می‌خواهند مهمانشان اتاق‌های خود را ترک کند و زمان بیشتری را در طبقه پایین بگذرانند. به همین دلیل است که به‌عنوان‌مثال برخی از آنها حتی دیگر یک مینی بار در اتاق نمی‌گذارند.

نکته مهم این است که دو نوع تجربه به طور هم‌زمان در افراد به‌صورت تک‌نفره و نشستن به‌صورت مشترک فراهم کنید. بعلاوه این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در وقت صرفه‌جویی کرده و در صورت تمایل سریع غذا بخورید.

جمع‌بندی

یک تجربه عالی رستوران با جنبه‌های مختلفی شروع می‌شود که با چیزی به‌سادگی یک تبریک گرم یا لبخند هنگام استقبال و بردن شما به سمت میز آغاز می‌شود. مفهوم رستوران که به طور صریح با طراحی رستوران به مهمان معرفی می‌شود، راه را برای یک تجربه شخصی لذت‌بخش یا بد برای مهمان هموار می‌کند. طعم غذا و محیط پذیرایی یک وعده غذایی به‌یادماندنی را تضمین می‌کند؛ بنابراین، همگام‌سازی فضا با انتظارات مهمان و برای طراحان رستوران مهم است.

در این مقاله که توسط شرکت کیمیا نگین تیراژه تهیه شده است، سعی کردیم تا بهترین نکات و استانداردهای لازم برای طراحی رستوران را به شما معرفی کنیم. امید است با استفاده از این نکات روند رو به رشدی را در طراحی‌های داخلی و فضای باز رستوران‌ها مشاهده کنیم.

مشاوره و طراحی رستوران
مشاوره و طراحی رستوران هتل
مشاوره و طراحی رستوران

در تماس باشید

نام و ایمیل خود را به همراه آنچه در جعبه پیام به دنبال آن هستید در زیر بگذارید. یا می توانید از طریق شماره 02144499730 با ما تماس بگیرید.