مشاوره و طراحی آشپزخانه صنعتی

به مشاوره نیاز دارید؟ کافیه با ما تماس بگیرید.

مشاوره طراحی آشپزخانه صنعتی

مهم نیست که در حال افتتاح یک رستوران جدید یا بازسازی رستوران قدیمی خود هستید، داشتن آشپزخانه تجاری همیشه یک دغدغه برای شما محسوب می‌شود اما از طراحی آشپزخانه صنعتی اطلاعات لازم را دارید؟

ساخت آشپزخانه صنعتی جدید و خرید تجهیزات جدید بسیار هزینه‌ساز است، بنابراین حتماً تمام اطلاعات مربوط به استانداردهای طراحی تجهیزات غذایی و غذا را برای دهه آینده به دست آورید تا بتوانید یک آشپزخانه صنعتی بسازید که حداکثر امکانات شما را فراهم کند.

آشپزخانه‌های صنعتی زیبا و شیک هستند. بااین‌حال، همه می‌توانیم قبول کنیم که سبک صنعتی برای صاحبان خانه که می‌خواهند مانند افراد حرفه‌ای آشپزی کنند، مناسب است. همچنین برای افرادی که می‌خواهند سودمندی یک آشپزخانه صنعتی را تقلید کنند، به‌ویژه در یک فضای بزرگ، بسیار عالی است.

آشپزخانه صنعتی چیست؟

با استفاده از دیوارهای آجری آشکار، استفاده از فولاد ضدزنگ و سطوح چوبی اصلاح شده و همچنین استفاده از واحدهای تهویه و لامپ‌های رشته‌ای به‌عنوان ویژگی‌های برجسته طراحی، زندگی و نگهداری از آشپزخانه‌های سبک صنعتی آسان است. در حقیقت، آشپزخانه‌ها با گذر زمان بهتر می‌شوند؛ بنابراین اگر به نظر می‌رسد آشپزخانه‌های صنعتی می‌توانند برای شما مناسب باشند، بهتر است این مقاله را برای طراحی آشپزخانه صنعتی تا انتها مطالعه کنید.

مایکل Schienke، مدیر و معمار Chartered در VORBILD Architecture در لندن، توضیح می‌دهد: “آشپزخانه‌های صنعتی در خانه برای اولین‌بار در دهه 80 و 90 زمانی که مد روز تبدیل به یک آشپزخانه حرفه‌ای در خانه شما شد، وارد شدند.” “اگر زیاد آشپزی می‌کنید، این آشپزخانه‌ها عالی هستند. آن‌ها از آشپزخانه‌هایی ساخته شده‌اند که آشپزهای حرفه‌ای در طول روز غذاهای خوشمزه می‌پزند. “

ویژگی‌های یک آشپزخانه صنعتی

Schienke می‌گوید یک آشپزخانه حرفه‌ای مدرن است، با سطوحی که به‌راحتی تمیز می‌شوند. وی توضیح می‌دهد: “بیشتر میزهای کار از جنس افولاد ضد زنگ است که به آنها ظاهری ‘حرفه‌ای’ می‌دهد. از تجهیزات رایج در طراحی آشپزخانه صنعتی می‌توان موارد زیادی را نام برد که همگی در سایت کیمیا نگین تیراژه در اندازه‌های متفاوت و کیفیتضهای خوب وجود دارند..

بنابراین، آیا این بدان معنی است که شما نمی‌توانید در یک‌خانه سنتی‌تر، یک آشپزخانه صنعتی داشته باشید؟ Schienke می‌گوید: “در املاک سنتی که دکوری فوق‌العاده مدرن ایجاد می‌کنید – به سقف‌های طاق‌دار قدیمی و کاملاً با کفش‌های نرم و لطیف به سبک ایتالیایی و فضای داخلی مینیمال کاملاً رنگ‌آمیزی و ترمیم نشده فکر کنید. “در این موارد، برای ایجاد یک تضاد شدید، یک آشپزخانه تمام فولاد ضدزنگ عالی به نظر می‌رسد.”

اشتاینر هوک می‌گوید علاوه بر فولاد ضدزنگ، در طراحی آشپزخانه‌های صنعتی از لوازم‌خانگی تجاری یا حرفه‌ای نیز هستند. اشتاینر هوک توضیح می‌دهد: “آنها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که در سطح بالاتری عمل می‌کنند، بسیار کاربردی هستند و از روکش‌ها و سطوح بسیار بادوام استفاده می‌کنند، دقیقاً مانند یک آشپزخانه صنعتی. “

استانداردهای طراحی آشپزخانه صنعتی

قانون اول، باید ایمن باشد، دوم، باید تاحدامکان کارآمد باشد! چقدر می‌تواند ایمن و کارآمد باشد؟ در مورد استانداردهای طراحی تجهیزات غذا و غذا برای داشتن یک آشپزخانه صنعتی فوق‌العاده متن زیر را بخوانید..

بسیار مهم است که قوانین و مقررات کشور خود را در مورد تجهیزات پردازش و ذخیره مواد غذایی بررسی کنید. اگر رستوران شما در اروپا واقع شده است باید مطمئن باشید که تجهیزات آشپزخانه تجاری شما مطابق با استانداردهای CEN اروپا است که الزامات طراحی ایمنی ماشین‌آلات پردازش غذا را فراهم می‌کند.

در حال حاضر، معتبرترین نام در امنیت غذایی NSF International است. NSF تدوین بیش از 75 استاندارد و پروتکل برای تجهیزات بهداشتی را برعهده داشت و هزاران محصول را به‌عنوان ایمن برای استفاده در رستوران و آشپزخانه تجاری تأیید کرده است. استانداردهای تجهیزات غذایی NSF شامل الزاماتی برای ایمنی مواد، طراحی آشپزخانه صنعتی، ساخت و عملکرد محصول است.

این استانداردها برای ایجاد حداقل تعاریف موردنیاز، مشخصات مواد، پارامترهای طراحی، جزئیات ساخت‌وساز و عملکرد تجهیزات لازم برای تمیزکردن آسان، محافظت از غذا و ازبین‌بردن موارد بی‌کیفیتساخته شده است.

طراحی تأسیسات آشپزخانه صنعتی

برای طراحی آشپزخانه صنعتی علاوه‌بر نکاتی که در یک فضا برای ایجاد آشپزخانه فکر می‌کنید باید به تاسیسات مهم و کارامد در آشپزخانه نیز اهعمیت بدهید. موارد پایین از جمله تاسیسات و تجهیزاتی است که در یک آشپزخانه صنعتی نیاز می‌باشند. برای اطلاعات بیشتر از هر یک از موارد و یا مشاهده تجهیزات ضروری بیشتر حتما از سایت کیمیا نگین تیراژه دیدن کنید. محصولات آشپزخانه صنعتی سایت ما را از دست ندهید.

  • اجاق‌های القایی: اگر تصمیم دارید از پخت‌وپز برقی استفاده کنید، حتماً اجاق القایی بخرید. تا 50٪ کارایی بیشتری نسبت به یک اجاق برقی سنتی دارد زیرا فقط در شرایطی که پان در تماس مستقیم با میدان الکترومغناطیسی ایجاد شده توسط سیم‌پیچ الکتریکی باشد روشن می‌شود. اجاق‌گازهای القایی صرفه‌جویی زیادی در مصرف انرژی و خنک نگه‌داشتن آشپزخانه دارند، بنابراین می‌توانید هزینه‌های تهویه انرژی خود را نیز کاهش دهید. اجاق‌ها در طراحی اشپزخانه صنعتی نقش مهمی را دارند.
  • کوره‌های با کارایی بالا: فقط در صورت فعال‌شدن توسط محصولی که در زیر منبع گرما قرار دارد، خود را روشن می‌کند و با عناصر مادون‌قرمز خود در چند ثانیه گرم می‌شود.
  • فرها: می‌توانند هزینه‌های انرژی را حدود 50٪ کاهش دهند زیرا پخت‌وپز سریع‌تر توسط همرفت، بخار و پخت‌وپز ترکیبی ارائه می‌شود، در هنگام باز شدن درب به دنبال خاموش شدن خودکار فن و پنجره‌های دید سه جداره باشید که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی تا 40٪ می‌شود. در طراحی آشپزخانه صنعتی به هیچ وجه از فرها غافل نشوید.
  • روشن‌کردن از سنسورهای مدرن، از جمله PIR، مادون‌قرمز منفعل استفاده کنید که می‌تواند حرکت در محدوده 12 متری را تشخیص دهد.
  • سرخ‌کن‌های عصر جدید بسیار کارآمدتر هستند. در هر نوع طراحی آشپزخانه صنعتی و در بخش تجهیزات، سرخ‌کن در نظر گرفته می‌شود. آنها یک طرح مشعل و مبدل حرارتی پیشرفته دارند. قابلمه‌های عایق شده گرما را حفظ می‌کنند، بنابراین پخت سریع‌تر و زمان بازیابی دمای سریع‌تری را ارائه می‌دهند. آنها همچنین در هنگام تهیه غذا به روغن بسیار کمتری نیاز دارند.

نسل جدید ماشین‌های ظرف‌شویی دارای بسیاری از ویژگی‌های صرفه‌جویی در انرژی هستند. یکی را با دستگاه خازن بازیابی گرما انتخاب کنید تا از آب گرم داغ برای استفاده مجدد از آب گرم استفاده کنید. مدل‌های جدید دارای پمپ‌های شستشو و شستشوی کارآمدتر و فناوری تصفیه آب بهتر هستند که ضمن بهبود شستشو، انرژی کمتری نیز مصرف می‌کنند.

اصول طراحی آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی نظیر بخش‌های دیگر یک رستوران و هتل باید دارای یک سری اصول و قوانین پایه‌ای باش. این اصول به شما در طراحی آشپزخانه صنعتی کمک می‌کنند و درنهایت با رعایت تمامی استانداردها می‌توانید بهترین آشپزخانه صنعتی را احداث کنید.

تزریق رنگ به یک طرح آشپزخانه صنعتی

توصیه می‌کنند کاشی‌های رنگی مانند قرمز و زرد را بر روی دیوارها وارد کنید. “این رنگ‌ها بسیار محبوب هستند. آنها کمک می‌کنند تا فضا شکسته شود و به آشپزخانه کمتر صنعتی به نظر برسد. “

فین گلاس خاطرنشان می‌کند که سطوح رنگ‌آمیزی شده مانند درب نیز مناطق عالی برای معرفی رنگ است. “یک درب قرمز زیبا در آشپزخانه کلاسیک و جذاب است. ازآنجاکه این یک رنگ جلب‌توجه است، شما می‌خواهید در مورد جایی که قرمز در آشپزخانه رنگ می‌کنید فکر کنید تا در این کار زیاده‌روی نکنید.”

کف‌پوش

بتن رنگی یک انتخاب محبوب برای آشپزخانه‌های صنعتی است. در مورداستفاده از کف چوب سخت در آشپزخانه‌ها (و یا حمام‌ها) بحث حل نشده‌ای وجود دارد، اما بسیاری از طراحان از چوب‌های چوب سخت یا مهندسی شده یا کاشی‌های سنگی سرامیکی / چینی در این نوع طراحی آشپزخانه استفاده می‌کنند.

سینک و شیر آب

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید در طراحی آشپزخانه صنعتی، سینک آشپزخانه و شیرآلات آن است و ورست توضیح می‌دهد: “مجموعه شیر آشپزخانه که خطوط مدرن و تمیز را با طرح‌های تجاری و صنعتی ترکیب می‌کند که به‌اندازه عملکردشان عالی به نظر می‌رسند. ” یک شیر آب دیواری با یک شلنگ انعطاف‌پذیر از دیگر موارد عالی دیگر است. “این شیر آب باتوجه‌به تعادل بین سبک نیمه‌صنعتی درحال‌رشد است و درعین‌حال دارای یک پایان زیبا و مدرن است که بسیار مطابق با روند مسکونی امروز است. “

مشاوره و طراحی هتل

اگر به یک آشپزخانه صنعتی فکر می‌کنید، بازهم سفارش بهترین تجهیزات برای دستیابی به آشپزخانه رؤیاهایتان در صدر امور قرار گرفته است. نیاز صنعتی به معنای ظاهر سنگین یا بی‌رحمانه نیست، با داشتن مهارت درست، یک آشپزخانه صنعتی هنوز هم می‌تواند زیبا به نظر برسد. دیوارها و لوله‌های آجری در معرض دید، تیرهای چوبی، ریل‌های دیواری و وسایل با ظاهری یکپارچه از موارد اصلی سبک طراحی آشپزخانه صنعتی هستند.

برای طراحی آشپزخانه صنعتی اصول و استانداردهایی وجود دارد که باید رعایت شود. بعضی از این اصول و استاندارد باتوجه‌به هر کشور و شرایط عمومی آن متفاوت است اما در حالت کلی مبانی یکسانی دارند. برای طراحی آشپزخانه‌های صنعتی لازم است تا نکات بهداشتی را نیز رعایت کنید. برای تجهیز کردن آشپزخانه صنعتی شرکت کیمیا نگین تیراژه لوازم و ابزارهای موردنیاز را مطابق با استانداردهای جهانی در اختیار شما قرار می‌دهد. برای داشتن آشپزخانه‌ای صنعتی لازم است تا تجهیزات صنعتی خوبی نیز داشته باشید. در سایت شرکت کیمیا نگین تیراژه تمامی مواردی که ممکن است لازم شوند برای شما قرار داده شده است. از سایت دیدن کنید تا قدم بزرگی در جهت طراحی آشپزخانه صنعتی بردارید.

مشاوره و طراحی آشپزخانه صنعتی
مشاوره و طراحی آشپزخانه صنعتی
مشاوره و طراحی آشپزخانه صنعتی

در تماس باشید

نام و ایمیل خود را به همراه آنچه در جعبه پیام به دنبال آن هستید در زیر بگذارید. یا می توانید از طریق شماره 02144499730 با ما تماس بگیرید.