مشاوره و طراحی داخلی اداری

به مشاوره نیاز دارید؟ کافیه با ما تماس بگیرید.

طراحی ساختمان اداری

دفاتر کار بیشتر از همیشه شخصی و بهینه شده‌اند و به مردم مکان راحت‌تری برای گذراندن ساعات کار خود می‌دهند. رویکردهای جدید در مورد سفارشی‌سازی طراحی داخلی اداری و نحوه تعامل کارمندان باعث می‌شود روح تازه‌ای در محیط کار ایجاد شود.

برداشت‌های اول بخش مهمی از تعامل انسانی است که که آن را به یک محیط اداری پویا و زیبا نیز تبدیل می‌کند. به همین دلیل، محل‌های پذیرایی یا لابی می‌توانند یکی از عناصر مهم دفتر باشند. طراحی مناسب لابی اداره به شما این امکان را می‌دهد هنگام ورود بازدیدکنندگان برای اولین‌بار به دفتر کار خود احساسات و احساسات مثبتی بدهید.

نه‌تنها لابی بلکه قسمت‌های دیگر اداره نیز باید طراحی مناسب داشته باشند. در این مقاله قصد داریم نکات مربوط به طراحی داخلی اداری را برای شما بیان کنیم تا با در نظر گرفتن آن‌ها، محیط سالم کاری و زیبا را برای خود و کارمندان خود برقرار کنید.

طراحی فضای اداری

شما و کارمندانتان حداقل 40 ساعت در هفته (و حدود 2000 ساعت در سال!) را در دفتر می‌گذرانید. نحوه سازماندهی فضای بین آن چهار دیوار می‌تواند نه‌تنها بر جذابیت و زیبایی بلکه راحتی و میزان کار نیز تأثیر بگذارد.

در زمینه طراحی داخلی اداری، طراحی تجربه به معنای ساخت فضایی است که افراد در آن هنگام کار و تعامل کاملاً راحت باشند. به گفته لین، لابی علاوه بر اینکه مکانی است که به ما امکان شارژ، بازتاب و نوسازی را می‌دهد، باید فضایی باشد که بازدیدکنندگان واقعاً از آن لذت می‌برند و آنها باید تجربه‌ای بدیع داشته باشند که در هیچ جای دیگری نمی‌توانند داشته باشند.

در اینجا، طراحی تجربه تضمین می‌کند که وقتی افراد به یک اداره می‌آیند، چه برای کار و چه برای بازی، با محیط تعامل دارند به‌گونه‌ای که احساسات مثبت را ایجاد و پایدار می‌کند.کیمیا نگین تیراژه در زمینه ارائه خدمات و مشاوره برای طراحی داخلی اداری مناسب آماده خدمت‌رسانی به شما است. همین‌طور تجهیزات لازم برای هر چه بهتر انجام شدن آن را نیز می‌توانید در محصولات سایت ما با قیمت‌های مناسب و کیفیتی مطلوب مشاهده کنید.

برنامه‌ریزی برای چیدمان فضای دفتر کار شما به موارد دیگری غیر از مرتب‌سازی برخی میزها نیاز دارد. برای انتخاب مبلمان، دست‌کاری روشنایی، ایجاد فضای هدفمند به‌صورت هدفمند و خرید دکور آماده باشید. خواه به مکانی کاملاً جدید منتقل شوید، یا فضای فعلی شما فقط نیاز به تغییر داشته باشد، به مکان مناسبی رسیده‌اید تا بیاموزید چگونه یک محیط ایده‌آل برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید. این مواردی است که شما باید در مورد بهینه‌سازی طرح دفتر خود قبل از خرید یا استخدام صفحه بدانید.

چیدمان و دکوراسیون داخلی اداری

این مواردی است که شما باید در مورد بهینه‌سازی طرح دفتر کار خود و طراحی داخلی اداری بدانید قبل از خرید یا استخدام راهنمای طراحی حرفه‌ای این نکات را در نظر بگیرید.

 • ایجاد یک طرح

قبل از نصب اسلاید و خرید میزهای تردمیل برای همه، بنشینید و بودجه خود را اختصاص دهید تا ببینید هزینه این تغییرات و به‌روزرسانی‌ها چیست. در مرحله بعدی، می‌خواهید تعیین کنید که چه کسی تصمیم می‌گیرد.

 • مبلمان بی‌کیفیت را از بین ببرید

قبل از چیدمان مبلمان، به این فکر کنید که آیا نگه‌داشتن آنها حتی فکر خوبی است. مبلمان قدیمی یا بدساخت می‌تواند باعث مشکلات بهداشتی کارمندان مانند کمردرد، سندرم تونل کار، میگرن و خستگی چشم شود.

مبلمان اداری نیلپر و انواع دیگر مبلمان که بر اساس استانداردهای سلامت و ارگونومیک ساخته شده‌اند در سایت کیما نگین تیراژه قرار دارد. برای حفظ زیبایی و سلامت کارکنان خود به محصولات ما سر بزنید.

 • تنوع را در اولویت قرار دهید

هیچ اندازه‌ای متناسب با تمام راه‌حل‌ها وجود ندارد، بنابراین شما باید ویژگی‌های فضا، نیازهای کارمندان و مشخصات شرکت خود را برای طراحی داخلی اداری در نظر بگیرید. بااین‌حال، هر تنظیم دفتر باید تنوع را در اولویت قرار دهد.

 • به الزامات فن آوری توجه داشته باشید.

قبل از اینکه ناخواسته میزهای خود را از جک‌های تلفن دور کنید و کارمندان نیاز به دسترسی دارند، زمانی را تنظیم کنید تا با بخش فناوری اطلاعات یا رئیس مهندسی خود در مورد چگونگی ترتیب بهتر فضا صحبت کنید تا همه بتوانند به فناوری موردنیاز خود برسند.

 • کارمندان خود را در این فرایند وارد کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی کارمندان رضایت شغلی بالاتری را کسب می‌کنند که مدیران به آنها اجازه می‌دهند تنظیم مکان کار خود را کنترل کنند یا مکانی را که می‌خواهند کار کنند، انتخاب کنند.

 • فضاهایی را ایجاد کنید که برای همکاری طراحی شده‌اند

کارمندان خود را تشویق کنید تا به قسمت‌های مختلف دفتر راه بروند و از فضای اختصاص‌داده‌شده در طراحی داخلی اداری به همکاری لذت ببرند. فضاهای مشارکتی می‌توانند به‌سادگی کامپیوترهای روی میزهایی که چندین نفر در آن جمع می‌شوند ساده باشند و یا به‌راحتی چند صندلی مخمل خواب‌دار در یک نیم‌دایره در اطراف شومینه، چشمه داخلی یا نمایشگرهای هنری باشند.

 • به نورپردازی توجه کنید

نور می‌تواند بر روی بهره‌وری، سلامتی، خلق‌وخو، رفاه و افسردگی تأثیر بگذارد. در حقیقت، یک مطالعه انجمن طراحی داخلی آمریکا نشان داد که 68٪ از کارمندان از وضعیت روشنایی دفاتر خود ناراضی هستند.

 • فضایی درست برای آرامش ایجاد کنید.

استراحت مهم است و فضای اداری می‌تواند به تشویق کارمندان کمک کند تا در صورت نیاز برای چند دقیقه استراحت دور شوند. فضای کاری آزاد را در طراحی داخلی اداری تعیین کنید که از رایانه یا لوازم مرتبط با کار استفاده نکند.

دکور دفتر مدیریت

مهم نیست که طراحی چگونه انجام شده است، طراحی دفتر مدیر، فضای داخلی آن، به‌سادگی موظف است اطلاعات مربوط به نوع فعالیت شرکت، خصوصیات تجاری رئیس و ترجیحات سبک وی را حمل کند. طبیعتاً اوضاع در دفتر شهردار و سردبیر نسخه پرزرق‌وبرق بسیار متفاوت خواهد بود. فردیت درخشان مالک نمی‌تواند بر خصوصیات داخلی محل تأثیر بگذارد.

بنابراین رهبر محافظه‌کاردر طراحی داخلی اداری سبکی کلاسیک را انتخاب خواهد کرد. در این حالت، دفتر وی در بهترین سنت خانه‌های اشراف روسی مستقر است. در اتاق پانل‌های دیواری از چوب تیره و مبلمان با کیفیت خوب از فرم کلاسیک وجود دارد، همچنین از چوب باارزش و چرم اصل ساخته شده است. پارچه‌های  سنگین و فرش‌های کف وجود دارد. از عناصر تزئینی در دفتر چنین رهبری، معمولاً نقاشی‌ها و مجسمه‌های کوچک وجود دارد.

کارفرمایان مدرن‌تر و راحت‌تر در یک محیط کاملاً متفاوت کار می‌کنند. آن‌ها ترجیح می‌دهند روند طراحی مدرن و تازگی‌های تکنولوژیکی را داشته باشند. امروزه، بیرون آوردن دفاتر برای بازکردن فضاهای مناطق صنعتی سابق، مد است. در چنین ساختمان‌هایی، دفاتر طراحی و شرکت‌های معماری دوست دارند که مستقر شوند. آنها با دکوراسیون غیرمعمول سقف‌های باز، دیوارهای بتونی آجری فرسوده، سقف تیرچه و نوع روشنایی صنعتی جذب آنها می‌شوند.

اگر این دفتر رئیس شرکت است، مطمئناً او باید در طراحی داخلی اداری مشتریان را تحت تأثیر قرار دهد و تمام ظاهر او در مورد رونق کسب‌وکار و اوج موقعیت استاد خود صحبت می‌کند. طراحی بهینه آن را با روح کلاسیک جاودانه، شامل استفاده از مواد منحصربه‌فرد طبیعی و با کیفیت بالا، و اتاق را با عناصر نفیس دکور پر کنید.

طراحی سالن کنفرانس اداری

همه می‌دانند که جلسات غیرضروری بدترین قسمت هر روز کاری است. اما برای جلساتی که لازم است اتفاق بیفتد، داشتن آنها در اتاق کنفرانس که به‌خوبی طراحی شده و با ابزارهای صحیح مجهز باشد، می‌تواند تفاوت زیادی در تلاش برای به نتیجه رساندن کارها ایجاد کند. یکی از موارد مهم طراحی داخلی اداری، طراحی سالن کنفرانس است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

اتاق کنفرانس، اتاق جلسات، اتاق هیئت؟

در Office Snapshots ما از اصطلاح اتاق جلسات برای تعیین اتفاق‌هایی که جلسات در آنها اتفاق می‌افتد استفاده می‌کنیم، هرچند در سراسر جهان از اتاق کنفرانس و اتاق جلسات به‌جای یکدیگر استفاده می‌شود. هنگام دسته‌بندی عکس‌های پروژه، ما این فضاها را از نظر اندازه و رسمیت آنها متمایز می‌کنیم، حتی عملکرد اتاقی که مردم در آن ملاقات می‌کنند اساساً یکسان است.

 • اتاق جلسات کوچک: اتاق جلسات که 6 نفر یا کمتر در آن قرار دارند.
 • اتاق اجتماعات بزرگ: اتاق جلسات که 7 نفر یا بیشتر در آن قرار دارند.
 • اتاق‌های جلسات هیئت‌مدیره: که رسمی‌ترین آنها مختص مدیران است.

تجهیزات اتاق جلسات

در طراحی داخلی اداری نام‌گذاری کنوانسیون‌ها، ابزارها و تجهیزات ارائه شده می‌تواند اتاق را برای استفاده از آنها لذت‌بخش کند یا فاجعه‌ای مطلق در انتظار وقوع باشد.دسته‌بندی‌های اساسی صندلی، سطح کار، تجهیزات مشترک، صوت و حریم خصوصی در اداره وجود دارد. اگرچه مشخصات دقیق بسیار ذهنی است و به آنچه سازمان نیاز دارد بستگی دارد.در اینجا چند فکر و ایده آورده برای تجهیزات اتاق جلسات آورده شده است.

 • نشست‌های طولانی‌تر ممکن است به نشستن راحت‌تر و ارگونومیک‌تری نیاز داشته باشد. ممکن است جلسات کوتاه‌تر حتی به نشستن هم نیازی نداشته باشد زیرا بعضی از شرکت‌ها برای اطمینان از اختصار تصمیم می‌گیرند جلسات ایستاده داشته باشند.
 • همچنین می‌توانید صندلی‌های نیمکت نشینی را در اطراف محیط اتاق کنفرانس اضافه کنید تا در صورت لزوم به حداکثر تعداد افراد کمک کنید.
 • در طراحی داخلی اداری اتاق‌های کنفرانس، سطوح کاری بیشتر کارها ا به جدول احتیاج دارند، اگرچه برخی از گزینه‌ها ممکن است شامل میزهای کوچک‌تر لپ‌تاپ یا جایگاهی برای ارائه اتاق‌های جلسات سنگین باشند.
 • کنفرانس ویدئویی، نمایشگرهای اتاق، و سطوح نوشتاری مانند تخته سفید یا تخته سیاه، تجهیزات مشترک و سیستم‌های زمان‌بندی اتاق جلسات نیز بسته به‌اندازه سازمان شما می‌توانند مهم باشند.
 • آکوستیک حریم خصوصی برخی از اتاق‌های کنفرانس به بهبود حریم خصوصی نیاز دارند و ممکن است از فیلم پنجره یا پرده‌های پنجره شفاف برای بهبود جداسازی اتاق استفاده کنند. آکوستیک با کیفیت نیز با حفظ صدا در داخل یا خارج برای بهبود تمرکز و همچنین کیفیت کنفرانس ویدئویی نقش مهمی دارد.

طراحی پارتیشن‌بندی اداری

آیا فضای دفتر شما به‌درستی نیازهای شما را برآورده نمی‌کند؟ شاید شما برای افزایش کارایی و بهره‌وری بیشتر نیاز به تقسیم فضای کاری خود داشته باشید. اگر از خود سؤال کنید، من از فضای دفتر کار خود چه می‌خواهم؟ و آیا دفتر ما نیازهای ما را برآورده می‌کند؟ و پاسخ نه است، وقت آن رسیده است که در نحوه پیکربندی فضای کار خود در طراحی داخلی اداری تجدیدنظر کنید.

مزایای بسیاری در فضای کاری دفتر باز وجود دارد، از همکاری گروهی تا حداکثر رساندن فضای اتاق. بااین‌حال، یک نقطه‌ضعف قابل‌توجه، حواس‌پرتی است. افزایش سطح تداخل شنیداری و بصری که مفهوم فضای باز می‌تواند ایجاد کند.

اگر بهره‌وری کارمندان زیر سؤال می‌رود، شاید بهتر باشد به تقسیم فضا، تنظیم مناطق جداگانه برای افراد و میز کار و همچنین فضای کنفرانس و مدیریت و سایر بخش‌های کار خود نگاه کنید. تقسیم یک فضای کافی به مناطق اختصاصی کوچک‌تر ممکن است همان چیزی باشد که شما برای ایجاد پایه مناسب برای کارایی و بهره‌وری از دفتر لازم دارید.

 • تقسیم‌کننده صفحه سفید همراه

می‌توانید تخته‌های سفید سیار را پیدا کنید که دوطرفه باشند. هر دو طرف ممکن است یک تخته سفید مغناطیسی داشته باشند یا یک طرف آن پارچه‌ای با پین داشته باشد. بسیاری از آنها با قلاب‌های قابل تنظیم نیز ارائه می‌شوند. در این حالت تقسیم‌کننده‌ها به سینی قلم مغناطیسی لازم مجهز هستند تا قلم‌ها و قلم‌موهای غیر دائمی شما را نگه دارند. استفاده از این ابزار در پارتیشن‌بندی طراحی داخلی اداری بسیار مفید است.

 • یک میز U شکل انتخاب کنید

برای کارمندان که فضا کم دارند، میزهای U شکل بسیار محبوب هستند زیرا سطح کار بزرگی را بدون اشغال فضای زیاد در دفتر فراهم می‌کنند. علاوه بر این، می‌توان آنها را متناسب با امکانات مختلف ذخیره‌سازی مثل کمدها، کشوهای میز و قفسه‌بندی تنظیم کرد تا دفتر شما منظم‌تر و کاربردی‌تر باشد.

 • قفسه باز

قفسه‌بندی می‌تواند کمک زیادی کند تا یک تقسیم‌ اتاق ساده و کاربردی ایجاد کند. فضاهای باز اداری فواید خود را دارند. نور عالی و احساس فضای وسیع. بااین‌وجود، آنها برای عملکرد مناسب نیاز به یک سازمان‌دهی مؤثر دارند. پارتیشن‌بندی اتاق یک روش عالی برای سازماندهی فضای کاری دفتر بدون ازدست‌دادن حس فضای وسیع است در طراحی داخلی اداری است.

طراحی لابی اداری

در طراحی داخلی اداری، درست مثل اتاق‌های کنفرانس و دفاتر، لابی‌ها از طریق طراحی نقش مهمی در کمک به ایجاد یک فضای کار مثبت دارند و همچنین نشان‌دهنده مارک تجاری شما هستند. افرادکاملاً مجذوب این هستند که چگونه طراحی لابی بر عملکرد کار تأثیر می‌گذارد و اینکه چگونه مفاهیمی مانند طراحی تجربه را می‌توان در لابی‌ها به کار برد. در اینجا نگاهی دقیق‌تر به طراحی لابی و چگونگی کمک به آن نه‌تنها در بهره‌وری بلکه در مارک تجاری نیز می‌پردازیم.

اول، ارزش دارد که به تاریخچه لابی و چگونگی تغییر آن در طول سال‌ها نگاهی بیندازید. به طور سنتی، لابی‌ها فقط به‌عنوان ورودی یا فضای انتظار عمل می‌کردند. دیدن فقط یک میز پذیرایی و مبلمان، کم‌نظیر نبود. به همین منظور، لابی عملکردی مشابه اتاق انتظار داشت و محلی را برای استراحت بازدیدکنندگان هنگام انتظار برای قرار ملاقات فراهم می‌کرد. این نوع لابی را هنوز هم می‌توان در بعضی از ساختمان‌های تجاری یافت، اما ایده قدیمی لابی در حال ترویج است.

بسیاری از مشاغل، لابی را به‌عنوان محلی برای معاشرت، برنامه‌ریزی و آمادگی برای روز کاری مردم تصور کرده‌اند. به همین ترتیب، لابی‌های امروز بزرگ و انعطاف‌پذیر هستند. همان لابی می‌تواند شامل فضاهای کاری جداگانه، مناطق اجتماعات گروهی و حتی فضاهای رویدادها باشد. ازآنجاکه لابی‌ها شاهد افزایش روزافزون استفاده هستند، درنظرگرفتن چگونگی تأثیر آنها بر عملکرد کاری بسیار مهم است.

طراحی داخلی اداری از پتانسیل زیادی استفاده می‌کنند که می‌تواند برای بهبود عملکرد کارمندان و حتی امتیازدادن به نام تجاری شما استفاده شود. ساختمان اداره سبک تجربه سرنشینان را تعیین می‌کند، بنابراین کاملاً مهم است که همان طراحی دکوراسیون را در فضای اداره خود انجام دهید. خواه احساس را با چوب‌های احیا شده القا کنید یا راحتی را با سالن آرامش‌بخش فراهم کنید، به‌راحتی می‌توانید یک اداره دوست‌داشتنی و دوستانه ایجاد کنید که بازدیدکنندگان شما به‌زودی فراموش نمی‌کنند.

در این مقاله نکات مربوط به طراحی داخلی اداری برای شما عنوان شد. این مقاله توسط شرکت کیمیا نگین تیراژه تهیه شده است و در آن سعی داتشیم تا اهمیت طراحی قسمت‌های مختلف یک ساختمان اداری را برای شما بیان کنیم. اگر برای چیدمان و طراحی ساختمان خود نیاز به ابزارهای اداری و یا مشاوره تخصصی دارید با شرکت کیمیا نگین تیراژه تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنبد.

مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری
مشاوره و طراحی داخلی اداری

در تماس باشید

نام و ایمیل خود را به همراه آنچه در جعبه پیام به دنبال آن هستید در زیر بگذارید. یا می توانید از طریق شماره 02144499730 با ما تماس بگیرید.