مشاوره و طراحی داخلی ساختمان مسکونی

به مشاوره نیاز دارید؟ کافیه با ما تماس بگیرید.

طراحی ساختمان مسکونی

طراحی مسکونی فرایندی است که منجر به ایجاد خانه جدید می‌شود. مشتریان معماری ممکن است در مورد این اصطلاح دچار سردرگمی شوند زیرا این اصطلاح بیانگر چندین مرحله از روند طراحی خانه است. روند طراحی مسکونی شامل قراردادی است که جزئیات مربوط به طراحی، ساخت و تعهدات قیمت‌گذاری را مشخص می‌کند. صاحبان خانه‌هایی که قصد تعامل با یک شرکت معماری را دارند می‌توانند قبل از شروع جلسات طراحی مسکونی، از مفاهیم مربوط به طراحی مسکونی بهره‌مند شوند.

در این مقاله اصول و قواعد مربوط به طراحی ساختمان مسکونی را در قسمت‌های مختلف توضیح می‌دهیم تا اگر که قصد طراحی خانه مسکونی خود را دارید به‌راحتی و با اصول اولیه و المان‌های طراحی آشنا شوید. شرکت کیمیا نگین تیراژه با تدوین این مقاله اطلاعات لازم را از طراحیضهای خانه مسکونی در اختیار شما قرار می‌دهد.

معرفی ساختمان مسکونی

ساختمان مسکونی به ساختمانی گفته می‌شود که بیش از نیمی از سطح کف آن را برای اهداف مسکونی تأمین کند. به‌عبارت‌دیگر، ساختمان مسکونی محل خواب را به همراه یا بدون آشپزی یا غذاخوری یا هر دو امکانات فراهم می‌کند.

ساختمان‌های مسکونی به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

این راهنما برای کسانی است که برای یک‌خانه یا گروه کوچکی از خانه‌هایی است که نیازی به برنامه‌ریزی ندارند، ولی درخواست برنامه‌ریزی می‌دهند. این مربوط به خانه‌ها در مکان‌های روستایی و در مناطق مسکونی موجود است.

 • خانه‌های مسکونی یا اتاق نشیمن
 • خوابگاه‌ها
 • آپارتمان‌ها
 • هتل‌ها
 • خانه‌های شخصی یا خانه‌های خصوصی

خانه‌های شخصی یا خانه‌های خصوصی معمولاً فقط متعلق به اعضای یک خانواده تنها هستند. اگر بیش از یک خانواده در آن ساختمان اقامت داشته باشند، از آن به‌عنوان یک‌خانه خصوصی خانوادگی متعدد نام‌برده می‌شود.

معرفی ساختمان مسکونی

 • خانه‌های اسکان

در طراحی ساختمان مسکونی خانه‌های مسکونی یا اتاق‌های مسکونی چند یا گروهی از ساختمان‌ها هستند که تحت یک مدیریت قرار می‌گیرند. در این حالت، اقامتگاه به طور جداگانه برای افراد مختلف به طور موقت یا دائم در نظر گرفته شده است.

 • خوابگاه‌ها

خوابگاه‌ها نوع دیگری از ساختمان‌های مسکونی است که در آنها محل اقامت در خواب برای افراد مختلف فراهم می‌شود. خوابگاه‌های مدارس، پادگان‌های نظامی در این گروه قرار می‌گیرند.

 • آپارتمان‌ها

آپارتمان‌ها ساختمان‌های بزرگی هستند که برای خانواده‌های مختلف خانه‌های جداگانه‌ای تشکیل شده است. در این آپارتمان حداقل سه یا بیشتر خانواده‌های مستقر زندگی می‌کند.

 • هتل‌ها

هتل‌ها دقیقاً مانند خانه‌های اقامتی هستند و همچنین با مدیریت واحد، مدیریت می‌شوند، اما اقامتگاه‌ها را به طور موقت ارائه می‌دهند. مسافرخانه‌ها، متل‌ها و غیره در این گروه قرار می‌گیرند.

انواع طراحی ساختمان مسکونی (مدرن و کلاسیک)

طراحی ساختمان مسکونی مدرن تا کلاسیک در دنیای تک‌نگاری‌های معماری است که از برخی از الهام‌بخش‌ترین شهرک‌های مسکونی استقبال می‌کند. این می‌تواند یک معماری معاصر، یک قلعه فرانسوی، یک ویلا ایتالیایی، یک مانور انگلیسی یا یک املاک کلاسیک Neo باشد، شرکت‌های معماری تحسین شده بین‌المللی هر پروژه را با توجه نفیس به جزئیات و درک دقیق مشتریان خود به طرز ماهرانه‌ای طراحی کرده است سبک زندگی منحصربه‌فرد افراد طراحی می‌کند.

توانایی شرکت‌ها برای ایجاد تحت تأثیر نمونه‌های معماری یا اختراع آزادانه در پارامترهای معاصر، استعدادی منحصربه‌فرد را به نمایش می‌گذارد که توجه فعلی و تکان‌دهنده‌های امروزی، از جمله مشتریان برجسته‌ای مانند دی مورفی، کنی جی، رود استوارت، سیلوستر استالونه را به خود جلب کرده است.

نمای بیرونی ساختمان مسکونی

نمای بیرونی خانه برای محافظت در برابر آب‌وهوا، مزاحمان، آفات، سروصدا و آلودگی، کنترل ورود نور خورشید و از همه مهم‌تر حفظ آسایش، محیط زندگی را از محیط خارج جدا می‌کند. نمای یک‌خانه شامل بخشی یا کل سازه‌ای است که سقف را نگه‌داشته و تشکیل می‌دهد و در برابر بارهای جانبی ناشی از باد یا زمین‌لرزه مقاومت می‌کند. یک محفظه بادوام و مؤثر یکی از عناصر اصلی در طراحی ساختمان مسکونی است، زیرا همه آنچه که در داخل خانه وجود دارد به نحوی به نمای ساختمان بستگی دارد.

در یک‌خانه معمولی یک طبقه روی دال بتنی، محفظه شامل دال، دیوارهای خارجی و ساختار سقف است. اگر ساختار دیوار بتونی یا سنگ‌تراشی باشد، در قسمت خارجی آن با روکش یا آجر پوشانده می‌شود، در داخل آن عایق‌کاری و تخته گچ است.

طراحی راه‌پله ساختمان مسکونی

به معنای اساسی، پله‌ها برای اتصال طبقات در یک‌خانه یا ساختمان وجود دارند. آنها همیشه از دوران باستان وجود داشته‌اند و مسیری طولانی تا امروز طی کرده‌اند. امروزه، آنها از پله‌های کاربردی که در خانه‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود، تا فقط کارهای هنری ساده متغیر هستند. بعضی اوقات، زیرساخت‌های طراحی ساختمان مسکونی بر اساس راه‌پله ساخته شده متناسب با ظاهر کل مکان طراحی می‌شوند.

راه‌پله‌ها انواع و طرح‌های مختلفی دارند که بیشتر اوقات به صاحب و نحوه استفاده از آن متناسب است. پله‌ها از نوع مصالح استفاده شده در ساخت آنها متفاوت است و همچنین سبک یا ژانر راه‌پله ممکن است از مدرن، سنتی یا معاصر متفاوت باشد.

موارد ساخته شده از فولاد، چوب، بتن و شیشه وجود دارد. آنها گاهی اوقات مستقیم با فرود یا راه‌پله‌های ساده، مارپیچ هستند؛ بنابراین، در این مقاله، ما چندین طرح راه‌پله را ارائه داده‌ایم که می‌توانید از آنها استفاده کنید و در مورد اینکه کدام نوع راه‌پله برای طراحی خانه شما مناسب است ایده بگیرید.

طراحی راه‌پله ساختمان مسکونی

 • پیدایش مدرن

این پلکان مارپیچ دوتایی پیچیده ساخته و طراحی شده بسیار خارق‌العاده است. از پله‌هایی ازاین‌دست بیشتر در فضاهای کوچک استفاده می‌شود اما هنوز هم می‌تواند زیبا به نظر برسد.

 • پله‌های شیشه‌ای

پله‌های شیشه‌ای به خانه زرق‌وبرق و زیبایی می‌بخشد. به فضایی معاصر جلوه‌ای مدرن می‌بخشد.

 • La Playa, Point Loma

آج‌های شناور مثلثی و معاصر با نرده پانل شیشه‌ای که برای یک‌خانه مرتفع سفارشی طراحی شده است.

 • پلکان شناور

یک پلکان شناور معاصر که در یک‌خانه زیبا، The Wave House طراحی شده است. طراحی و جزئیات پیچیده پله‌ها، با پله‌های چوبی شناور با جزئیات فلزی منبت‌کاری‌شده در آج‌ها، چراغ‌های جانبی، دیوار شیشه‌ای کف به کف و نرده‌های استیل ضدزنگ.

 • مهمان‌خانه کنار دریاچه

یک پلکان سنتی در یک مهمان‌سرای کنار دریاچه از تغییرات داخلی طراحی شده است. در طراحی داخلی ساختمان این یک پله مداوم است و هیچ فرودگاهی از پله‌های چوبی تیره، روکش‌های سفید و نرده‌های چوبی سخت ساخته نشده است.

 • صفحه اصلی دریاچه 1

این کیف پله‌ای منحنی شناور سنتی با ترکیبی از پایه‌های چوبی و سفید که برای یک‌خانه در کنار دریاچه در میلواکی طراحی شده است.

 • راه‌پله ورود

یک راه‌پله ساده و درعین‌حال زیبا که به‌صورت سفارشی متناسب با خانه ساخته شده است. آج‌های چوبی تیره و نرده‌های چوب سفید ترکیبی زیبا و جذاب است. آثار هنری در پس‌زمینه رنگ می‌دهد.

ضوابط طراحی مجتمع مسکونی

راهنمای طراحی آپارتمان استانداردهای برنامه‌ریزی و طراحی ثابت را برای آپارتمان‌ها در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

 • اتاق‌های نشیمن و فضای باز خصوصی حداقل 70٪آپارتمان‌های یک ساختمان حداقل 2 خوابه را دریافت می‌کنند .
 • در همه مناطق دیگر، اتاق‌های نشیمن و خصوصی باز می‌شود. باید فضاهای حداقل 70٪ آپارتمان‌های یک ساختمان بین حداقل 3 ساعت نور مستقیم خورشید دریافت کنند.
 • اواسط زمستان 9 صبح و 3 بعدازظهرحداکثر 15٪ آپارتمان‌های یک ساختمان از ساعت 9 صبح تا 3 بعدازظهر هیچ نور مستقیم خورشید دریافت نکنند. اواسط زمستان این طراحی جنبه شمالی و تعداد آنها را به حداکثر می‌رساند.
 • آپارتمان‌های یک وجهه جنوبی که به حداقل می‌رسند آپارتمان‌های یک طبقه، آپارتمان‌های یک طبقه باید دارای یکجنبه شمالی یا شرقی مناطق زندگی باشند. بهتر است در شمال و مناطق خدماتی واقع شوند.

ضوابط طراحی مجتمع مسکونی

در جنوب و غرب آپارتمان‌ها برای بهینه‌سازی نور مستقیم خورشید به اتاق‌های قابل سکونت و تعدادی از ویژگی‌های طراحی داخلی مسکونی که شامل موارد زیر هستند ساخته شوند:

 • آپارتمان‌های دوبعدی
 • چیدمان‌های آپارتمان کم‌عمق
 • آپارتمان‌های دوطبقه و نیم‌طبقه
 • پنجره‌های خلیج

برای به حداکثر رساندن معرض بودن نور مستقیم خورشید در داخل اتاق‌های نشیمن و فضای باز خصوصی، حداقل 1 مترمربع از نور مستقیم خورشید، اندازه‌گیری شده در 1 متر بالاتر از سطح کف، قرار می‌گیرد.

دستیابی به معیارهای طراحی ممکن است برای برخی امکان‌پذیر نباشد. مکان‌های مورد نظر برای طراحی ساختمان مسکونی عبارت هستند از:

 • جایی که می‌توان از امکانات مسکونی بیشتری برخوردار شد
 • در امتداد یک جاده شلوغ یا خط ریلی با جهت‌دادن به زندگی اتاق‌های دور از منبع سروصدا
 • در سایت‌های شیب‌دار رو به جنوب

طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی

طراحی داخلی قسمت بسیار مهمی از معماری است. بااین‌حال، همان‌طور که چندین نوع ساختمان وجود دارد، انواع مختلفی از طراحی نیز وجود دارد. در این قسمت، ما در مورد طراحی داخلی مسکونی صحبت خواهیم کرد و خواهیم دید که چگونه برای تعریف فضاهای داخلی استفاده می‌شود.

طراحی داخلی مسکونی

معماران، ساختارهای مهم شغلی دارند که در عین ایمنی و ساختاری سالم، نیازهای مردم را برآورده می‌کنند. اما در اینجا چیزی است که شما می‌توانید بزرگ‌ترین ساختمان جهان را ایجاد کنید، اما اگر داخل آن خراب باشد، کسی قصد استفاده از آن را ندارد. طراحی داخلی بخشی جدایی‌ناپذیر از معماری است که متمرکز بر ایجاد فضاهای داخلی است که ساختمان را از نظر عملکردی و از نظر زیبایی جذاب می‌کند.

هنوز هم، ما ساختمان مختلفی داریم، بنابراین منطقی است که انواع مختلفی از طراحی داخلی داشته باشیم. یکی از بزرگ‌ترین عرصه‌ها برای طراحان، طراحی داخلی مسکونی یا فضای داخلی فضاهایی است که مردم در آن زندگی می‌کنند. این می‌تواند شامل خانه‌ها، آپارتمان‌ها، کانکس‌ها و هر مکان دیگری باشد که مردم در آن اقامت دارند. ممکن است معمار خانه را بسازد، اما ساختن آن خانه به عهده طراح است.

طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی

طراحان داخلی مسکونی فضای داخلی خانه‌ها را هماهنگ می‌کنند، به این معنی که شغل آنها بسیار متفاوت از شخصی است که چیزی مانند بانک یا مرکز تجاری را طراحی می‌کند. طراحی داخلی همیشه مسئله تعادل زیبایی و عملکرد است، بنابراین ما باید عملکرد اصلی یک اقامتگاه را که مکانی برای زندگی مردم است در نظر بگیریم؛ بنابراین، تمرکز اصلی یک طراح مسکونی ایجاد یک فضای قابل زندگی است.

این بدان معنی است که طراحی‌های مسکونی باید راحت و قابل‌استفاده باشند. در طراحی ساختمان مسکونی به این فکر کنید که برای چه کاری از خانه خود استفاده می‌کنید. جایی است که شما آرام می‌گیرید، آشپزی می‌کنید و غذا می‌خورید. این ممکن است جایی باشد که شما دوستان نزدیک یا گروه‌های کوچکی از مهمانان را سرگرم می‌کنید. شما ممکن است یک دفتر کار در خانه داشته باشید.

نیازهای مسکونی متمرکز بر گروه‌های کوچک‌تر و فضای آرام‌تری نسبت به آنچه در یک ساختمان تجاری می‌یابید قرار دارد و طراح داخلی باید اطمینان حاصل کند که رنگ‌ها، نور، مبلمان، لوازم‌خانگی، دما و چیدمان عمومی این نیازها را برآورده می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، فضای داخلی باید قابل زندگی باشد.

طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی

ریز فضاهای مجتمع مسکونی

امروزه یکی از مهم‌ترین چالش‌های معماری، کمبود مسکن در شهرها به دلیل افزایش تراکم شهری است. اثرات تغییر عادت‌های زندگی در آینده‌ای نه‌چندان دور مشهود خواهد شد. افراد به‌عنوان عشایر شغلی نسل بر اساس یک پروژه در یک مکان زندگی می‌کنند و آنها تنها نخواهند بود. کل خانواده‌ها در به‌اصطلاح خانه‌های آپارتمانی طولانی‌مدت زندگی می‌کنند.

علاوه بر نیاز به مسکن ارزان‌قیمت برای خانواده‌ها، مفاهیم راحت و ابتکاری زندگی نیز برای مجردها و سایر اقامتگاه‌ها از جمله خوابگاه دانشجویی و خانه‌های بازنشستگی موردنیاز است؛ بنابراین، کاربردها به طور فزاینده‌ای ارزشمند می‌شوند و باید از فضای مفید تا حد ممکن کارآمد استفاده شود.

 • آپارتمان‌های کوچک مقیاس‌پذیر

آپارتمان‌های خرد راه‌حل احتمالی را ارائه می‌دهند. ساخت و نگهداری آنها کم‌هزینه‌تر است، آنها به لطف سیستم‌های فضایی مقیاس‌پذیر هنوز هم حداکثر راحتی را در کمترین فضای ارائه می‌دهند. بدین ترتیب سطح استاندارد زندگی با خروجی اقتصادی مطلوب به وسیله طراحی داخلی مسکونی جفت می‌شود.

لابی ساختمان مسکونی

بااین‌وجود، با افزایش بی‌شمار ساختمان‌های مسکونی بلندمرتبه در سراسر جهان، لابی در حال تبدیل‌شدن به یک عنصر مهم در اسناد طراحی داخلی مسکونی است. لابی، در ساختمان‌های مسکونی بلندمرتبه اولینورودی به خانه‌های همه دیده می‌شود. این همان چیزی است که جذابیت طراحی و ساختار نهایی را ایجاد می‌کند . در ادامه متن از این مسئله بیشتر بخوانید.

اگر فضاهای راحتی یک ساختمان آپارتمانی در طی مراحل طراحی موردپسند باشد، ساکنان آن احساس راحتی بیشتری می‌کنند. تنظیمات بدون الهام همان چیزی نیست که ساکنان شهر امروز به دنبال آن هستند. در یک بازار رقابتی، بدون فضاهای مشترک خوب طراحی شده، کل ساختمان شما ممکن است موردپسند یک مستأجر بالقوه باشد.

 • اولین برداشت عالی

با سرسرای خانه خود شروع کنید. اگر سرسرا فوق‌العاده به نظر می‌رسد، اولین تأثیرگذاری در خانه شما ایجاد می‌کند. برای ظاهری چشمگیر، برخی از عناصر تزئینی را به دیوار سالن خود بیندازید. اگر مطمئن نیستید که از چه چیزی استفاده کنید، می‌توانید از آینه و نور استفاده کنید.

 • از اشباع پرهیز کنید

وقتی لابی شما کوچک است، باید مراقب باشید که فضای اتاق به‌هم‌ریخته نشود. بااین‌حال، اگر سالن شما بزرگ است، شروع به پرکردن راهرو خود نکنید. این کار را ساده انجام دهید و به‌جای اینکه چیزهای زیادی را پر کنید، عناصری را نصب کنید که فکر می‌کنید به سالن شما شخصیت می‌بخشند.

 • سایت‌های بی‌نظیری که نیاز به توجه دارند

در طراحی داخلی مسکونی بیشتر خانه‌هایی که دارای چندطبقه هستند، دارای پله‌های نزدیک به ورودی هستند. این بدان معنی است که شما یک بوم برای خلاقیت دارید. در این مکانیک باغ مصنوعی، یک کمد یا حتی یک چشمه به درون خود بیندازید تا جلوه‌ای واقعاً جذاب به سالن لابی خود بدهد.

 • کف‌پوش خود را جلا دهید

اگر بگوییم کف شما می‌تواند مقدار موردنیاز گل را به سالن شما اضافه کند، چه می‌کنید؟ بله می‌شود. کف شما می‌تواند یک لابی کسل‌کننده را به اتاقی زیبا تبدیل کند که سبک و جلوه خاصی دارد. برای جذابیت بیشتر کف خود از کاشی‌های رنگارنگ استفاده کنید. می‌توانید چند کاشی را با یک الگوی اصلی در وسط صفرا خود بریزید تا ظاهری خنک‌تر داشته باشد.

 • از گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید تا به خانه شما زیبایی ببخشد

چه مکانی بهتر از سالن خود برای آوردن گیاهان موردعلاقه خود است؟ مقداری سبزه در یک گلدان بزرگ بکارید که بعد از یک روز خرید، مدرسه یا کار، به‌عنوان قفسه برای قراردادن وسایل، فضا دوبرابر می‌شود.

 • صندلی ایده‌آل سالن خود را انتخاب کنید

اگر اندازه و ابعاد لابی شما اجازه می‌دهد، صندلی اضافه کنید تا به زیبایی آن بیفزاید. اما، چه نوع صندلی را باید انتخاب کنید؟ بسته به سلیقه خود صندلی بلند، کوتاه یا فتیله‌ای انتخاب کنید. آن را در ورودی قرار دهید و سالنی خواهید داشت که باعث ایجاد برداشت اول مطلوب از مهمانان شما می‌شود.

 • از میز استفاده کنید

یک میز کنسول کشیده و بلند برای لابی خود در طراحی ساختمان مسکونی انتخاب کنید. نه‌تنها به‌عنوان محلی برای انداختن چیزهای کوچک عمل می‌کند بلکه باعث زیبایی جلوه ورودی شما می‌شود. شما می‌توانید بر اساس سلیقه و سلیقه خود از بین طرح‌ها و رنگ‌های بی‌شمار انتخاب کنید.

 • توجه به رنگ

با رنگ‌ها بازی کنید تا جلوه‌ای جالب از لابی شما بخشد. رنگ مناسب می‌تواند بلافاصله حتی خسته‌کننده‌ترین و کسل‌کننده‌ترین لابی را زنده کند.

 • سایر ایده‌های دلپذیر دکوراسیون

اگر دنبال دکوراسیون سالن زیبایی هستید، این طراحی داخلی لابی قطعاً در خدمت شما خواهد بود. در اینجا، آنچه فوراً جلب‌توجه می‌کند، نقاشی عظیم لردگانش است که هاله‌ای قدرتمند ایجاد می‌کند و جرقه‌ای رنگارنگ را در راهرو تک‌رنگ تزریق می‌کند. علاوه بر این، روکش‌های چوبی روی سقف و همچنین دیوارها به دکوراسیون جذاب می‌افزایند.

نکات مهم در طراحی مجتمع مسکونی

به دلیل رشد جمعیت؛ این مسئله مربوط به فرهنگ‌ها، سیاست‌ها، فن آوری و … است، بسیاری از شهرها برای اسکان مردم ایجاد شده است. ساختمان‌ها باید از تعداد زیادی واحد برای پناه‌دادن به خانواده‌های بیشتری ساخته شده باشند، بنابراین باعث ساختن ساختمان‌های بلندتر شد. ساختمان‌های بلندتر مشکلات زیادی را برای شهر، جامعه و حتی محیط‌زیست ایجاد می‌کند. مکان‌های مرده، فضاهای ضعیف، هیچ سرگرمی، هیچ ارتباطی باعث می‌شود مردم بی‌انگیزه شوند.

اما ؛ به‌عنوان معمار، باید مسئولیت طراحی مکان‌های راحت‌تر را برای مردم فراهم کنید تا نیازهای آنها را تأمین کند؛ بنابراین، جواب یافتن راه حلی برای این موضوع بود. ما باید به‌گونه‌ای طراحی کنیم تا به مردم انگیزه دهیم که زندگی ارزش‌های بسیار مهمی دارد.

مکان‌های زیادی وجود دارد که افراد می‌توانند با یکدیگر برخورد تعاملی داشته باشند؛ بنابراین تصمیم گرفته شده است مجموعه‌ای با تعداد زیادی فضای مشترک طراحی شود که افراد بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. جای تعجب بود که اگر برای طراحی این منطقه مشترک الهام‌بخش‌تر و جذاب‌تر باشد چه می‌شود؟

علاوه بر داشتن یک منطقه مشترک با کیفیت بالا، باید چیزی وجود داشته باشد که بتواند مردم را به هم متصل کند. چند پل وجود دارد که در پروژه استفاده می‌شود و می‌تواند به‌راحتی متراژهای مختلف را به هم‌پیوند دهد.

طراحی با استخراج از زمین آغاز شده است. در تابستان گرمای کمتری از خورشید و هوای خنک بیشتری انتظار می‌رود.

در طراحی داخلی مسکونی هر توده مجتمع دارای یک حیاط‌خلوت نیمه‌خصوصی برای افراد ویژه‌ای است که مکان خصوصی‌تری می‌خواهند.

یک استخر در طبقه همکف برای تجربه بهتر و مؤثر در هوای ورودی به فضای اصلی فراهم شده است. آب یک ماده حرارتی است و اثرات اقلیمی دارد.

پله‌های متصل به طبقات فوقانی نیز در جعبه‌های گرد شفاف مشابه وجود دارد. با استفاده از آنها، امکان پیوستن به پارکینگ زیرزمینی نیز وجود دارد که در زیرمجموعه پیچیده شده است. در مقیاس ساختمان، از همین روش هندسی برای ایجاد نماها استفاده می‌شود که توسط پنجره‌های اکسترود چهارضلعی با ضخامت و بعد متفاوت ساخته می‌شود.

فرهنگ اسلامی ایرانی و تحقق آن در معماری ایران

زیرا تعهد به فرهنگ روح طراحی است و می‌توان محیط موفقیت‌آمیز را تحقق بخشید با درنظرگرفتن کامل جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی، پایبندی معماران به جنبه فرهنگی یک مسئله مهم است و یک طراح به‌عنوان یک پرورش‌دهنده باید روابط بین مردم را تقویت کند.

در طراحی داخلی ساختمان در ایران کمی متفاوت‌تر از سایر کشورها عمل می‌شود و این به دلیل اسلامی بودن عموم جامعه است. البته استانداردها و اصول طراحی ساختمان در همه کشورها یکسان است اما مواردی ممکن است در ایران نادیده گرفته شود.

مشاوره و طراحی داخلی لابی مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی لابی مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی لابی مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی مجتمع مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی مجتمع مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی لابی مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی مجتمع مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی مجتمع مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی مجتمع مسکونی
مشاوره و طراحی داخلی مجتمع مسکونی

در تماس باشید

نام و ایمیل خود را به همراه آنچه در جعبه پیام به دنبال آن هستید در زیر بگذارید. یا می توانید از طریق شماره 02144499730 با ما تماس بگیرید.