مشاوره و طراحی داخلی لاندری

به مشاوره نیاز دارید؟ کافیه با ما تماس بگیرید.

اتاق لاندری چیست ؟

اتاق لاندری بخشی از خانه یا هتل است که اغلب از اهمیت تجهیز و طراحی آن غافل می‌شوید. نمی‌توان اهمیت اتاق لاندری را کم دانست. به‌هرحال، آن قسمت از خانه یا هتل است که لباس‌ها را می‌شویم، مرتب می‌کنیم و جمع می‌کنیم. برای اکثر خانوارها، در این قسمت از خانه، محصولات و تجهیزات لباسشویی را قرار می‌دهیم.

طراحی لاندری دارای اصول و ضوابطی است که شامل موارد مختلفی از تعداد وسایل تا چیدمان و متراژ اتاق می‌شود. در این مطلب که توسط شرکت کیمیا نگین تیراژه تولید شده است، به شما تمام آنچه که باید از طراحی اتاق لاندری بدانید را توضیح می‌دهیم.

طراحی اتاق لاندری

اتاق لاندری (اتاق تأسیسات نیز نامیده می‌شود) اتاقی است که لباس‌ها در آن شسته و خشک می‌شوند. در یک‌خانه مدرن، یک اتاق لاندری مجهز به ماشین لباسشویی اتوماتیک و خشک‌کن لباس و اغلب یک حوض بزرگ است که به آن وان لباسشویی می‌گویند که برای شستن لباس‌های ظریف مانند ژاکت و صفحه اتو با دست می‌باشد. یک اتاق خشک‌شویی معمولی در زیرزمین خانه‌های قدیمی‌تر واقع شده است، اما در بسیاری از خانه‌های مدرن، طراحی لاندری به نحوی صورت گرفته است که اتاق لباسشویی را می‌توان در طبقه اصلی نزدیک آشپزخانه یا طبقه بالا یافت.

چیدمان اتاق لاندری چگونه است؟

چه چیزهایی باید در اتاق لاندری نگهداری شود؟ و چگونه باید همه این موارد سازماندهی شود؟

اگر فکر می‌کنید که چگونه بهتر است از این فضا استفاده کنید، در اینجا چند نکته اساسی در مورد چیزهایی که باید در اتاق لباسشویی خود نگه دارید و نحوه سازماندهی همه چیز برای دسترسی راحت، آسان و حتی شاید لذت‌بخش بودن شست‌وشوی لباس‌ها، آورده شده است.

ملزومات اتاق لاندری

برای طراحی لاندری خود وسایل ضروری را تهیه کنید، این وسایل عبارت هستند از:

 • مواد شوینده
 • سفیدکننده
 • ورق‌های خشک‌کن
 • مواد پاک‌کننده لک و بو
 • هر چیز دیگری که برای انجام لباسشویی خود نیاز دارید
 • لوازم اتو و دوخت

اگر مکانی برای تعمیر وسایل پاره شده است، هر محصولی را که برای کارهای دیگر لباسشویی استفاده می‌کنید مانند نشاسته اسپری برای اتوکشی یا جعبه خیاطی نگه دارید. اگر دوست دارید از محصولات موردعلاقه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر که برای تهیه وسایل مورد نظر در طراحی لاندری و چیدمان آن دچار سردرگمی شدید، بخش محصولات شرکت کیمیا نگین تیراژه می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند. تنها کافی است به لینک قرار داده شده در این بخش مراجعه کنید.

ملزومات اتاق لاندری

 • حوله‌های اضافی

دسته‌ای از حوله‌ها و پارچه‌های اضافی را نزدیک به ماشین لباسشویی و خشک‌کن خود قرار دهید. احتمالاً به آن ها احتیاج خواهید داشت، یا برای خشک‌کردن وسایل روی تخته یا روی قفسه.

 • تمیزکردن وسایل

فراموش نکنید که برای هر وسیله تمیزکننده‌ای که برای خود اتاق نیاز دارید، در اتاق لباسشویی خود مکانی ایجاد کنید. اگر به مقداری صابون دستی، رول دستمال کاغذی یا جارو نیاز دارید، مجبور نیستید به آشپزخانه یا حمام بروید تا به وسیله مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

 • سطل زباله

هر اتاق لاندری برای پرز خشک‌کن و ضایعات بسته‌بندی به یک سطل آشغال کوچک (و آسترهای اضافی) نیاز دارد.

ملزومات اتاق لاندری

 • موارد اضافی

پس از دستیابی به اصول اولیه در طراحی لاندری، سایر مواردی که به اتاقلاندری خود اضافه می‌کنید به بزرگ بودن فضا و مدت زمانی که می‌خواهید در آن صرف کنید بستگی دارد. اگر یک اتاق لاندری نسبتاً بزرگ و جذاب دارید.

برخی از گزینه‌های اضافی اتاق لاندری شامل موارد زیر می‌باشند. تمامی این موارد را در شرکت کیمیا نگین تیرازه با قیمت مناسب و کیفیت برای مصارف خانگی و هتل در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • منطقه تاشو، مانند میز یا قفسه
 • قفسه خشک‌کن یا بند لباس داخلی
 • گیره‌های لباس
 • مجموعه‌ای از کیف‌های مشبک برای شستن وسایل ظریف
 • صفحه اتو و اتو
 • بخارپز
 • سطل‌های زباله برای طبقه‌بندی لباس‌های شسته شده به پارکینگ‌ها، چراغ‌ها، حوله‌ها و غیره.

فضا و ابعاد اتاق لاندری چگونه است؟

این یکی از کارهای ضروری در طراحی لاندری این است که باید در همه خانه‌ها به طور مناسب و با اندازه‌ای مطلوب انجام شود. اگرچه ممکن است هرگز از انجام لاندری لذت نبرید، اما راه‌اندازی صحیح اتاق لاندری می‌تواند این کار را بسیار قابل‌تحمل کند.

اتاق‌های لاندری از کمد لباسشویی ساده گرفته تا فضاهای بزرگ که می‌توانند یک آپارتمان استودیویی را در خود جای دهند. برای تمام نیازهای لباسشویی می‌توانید از 3 10 3 فوت به 8 for 10 فوت یا بزرگ‌تر بروید. چیدمان و طراحی اتاق‌های لباسشویی بر اساس فضای موجود، بودجه و تنظیمات صاحب‌خانه بسیار متفاوت است.

اگر اتاقی برای صرفه‌جویی در اختیار دارید، اتاق‌های لاندری می‌توانند موارد بسیار بیشتری نسبت به شستشو مناسب باشند. اما، اگر فضا کم است، می‌توانید یک طاقچه کوچک را تراشیده و یا از یک کمد در یک اتاق موجود استفاده کنید. این فضا حداقل می‌تواند مکانی مشخص برای شستشو و خشک‌کردن لباس‌های شما فراهم کند.

خشک‌کن چه اندازه‌ای دارند؟

مطمئناً، وقتی صحبت از نیازهای مطلوب در اتاق لاندری شما می‌شود، ماشین لباسشویی و خشک‌کن تقریباً قابل‌بحث نیست؛ بنابراین، هنگام پی‌بردن به ابعاد فضای لباسشویی، اولین قدم شما اندازه‌گیری لبتاسشویی و خشک‌کن است.

 • اتاق خشک‌شویی متوسط

یک اتاق لاندری با اندازه متوسط ​​فضای کافی برای انجام کلیه وظایف مربوط به لباسشویی از جمله اتو را دارد. البته سهولت این امر به بعد و طراحی لاندری در سایر ویژگی‌ها مانند سینک ظرف‌شویی یا کابینت بستگی دارد. یک اتاق لاندری با ابعاد متوسط ​​حدود 7 فوت در 9 فوت اندازه می‌گیرد.

 • اتاق بزرگ لباسشویی

اگر فضای زیادی در خانه دارید و همین‌طور قصد دارید یک اتاق خشک‌شویی بزرگ داشته باشید، وقتی صحبت از اتاق لاندری شما می‌شود گزینه‌های زیادی دارید. شما می‌توانید برنامه‌ریزی کنید تا تمام نیازها و خواسته‌های اتاق لاندری خود را در نظر بگیرید.

استانداردهای اتاق لاندری چیست؟

اتاق خشک‌شویی باید یکی از کاربردی‌ترین و قابل‌استفاده‌ترین اتاق‌های خانه شما باشد. در حالت ایده‌آل، این منطقه باید دارای مقدار زیادی نور طبیعی یا مصنوعی، فضای مناسب برای مرتب‌سازی و تاشو لباس‌ها، محل نگهداری ایمن برای لباس‌های شسته شده و فضای کافی برای کلیه تجهیزات لباسشویی باشد. چه در حال ساخت خانه جدید باشید و چه در حال بازسازی، برخی مشخصات و ابعاد وجود دارد که باید هنگام طراحی لاندری خود به‌خاطر داشته باشید.

 • ابعاد فضای کار در اتاق خشک‌شویی

اگر ماشینلباسشویی دارید، باید 48 اینچ فاصله در مقابل هر دستگاه فراهم کنید تا فضای دورزدن درهای باز فراهم شود. می‌توانید ماشین‌آلات را در زیر پیشخوان نصب کنید که فضای زیادی برای تاکردن لباس‌ها فراهم می‌کند.

 • مشخصات ساخت‌وساز برای اتاق‌های لباسشویی

افزودن عایق اضافی به دیوارها و کف اتاق لاندری به کاهش آلودگی صوتی در سایر مناطق خانه کمک می‌کند. در صورت شکستن شلنگ واشر یا سرریز شدن واشر، تخلیه کف نیز برای بقیه خانه‌ها محافظت بسیار خوبی است. شیر آب خاموش‌کننده اتوماتیک یک افزودنی فوق‌العاده برای لباسشویی است. این مورد کشش جریان الکتریکی را از واشر احساس می‌کند و فقط هنگام استفاده از دستگاه منبع تغذیه را باز می‌کند.

اصول و ضوابط طراحی لاندری چیست؟

 • دکوراسیون اتاق لباسشویی

اگر اتاق لاندری شما یک اتاق است، شما می‌توانید مانند اتاق‌خواب، دفتر کار یا هر مکان دیگری آن را تزئین کنید. انتخاب‌ها بی‌پایان هستند و بین رنگ، مبلمان، هنرهای دیواری و گزینه‌های ذخیره‌سازی، می‌توانید سبک شخصی خود را در طراحی لاندری کاملاً بیان کنید. حتی یک اتاق خشک‌شویی کوچک نیز می‌تواند جذاب باشد.

اگر واشر و خشک‌کن شما در گوشه‌ای یا راهرو گیرکرده است، هنوز هم می‌توانید با چند تغییر کوچک یک منطقه دلپذیر ایجاد کنید. فرش‌ها و حصیرهای بافته شده فضا را روشن کرده و مکانی نرم برای ایستادن به شما می‌دهد. جعبه‌های پارچه‌ای همسان، پلاستیک و مقوا را در قفسه‌های باز پنهان می‌کنند و یک لامپ می‌تواند تفاوت را در آن مکان‌های تاریک لباسشویی زیرزمین ایجاد کند.

 • انبار اتاق لباسشویی

بسته به چیدمان خانه شما، اتاق لاندری شما ممکن است مکان مناسبی برای نگهداری وسایلی باشد که در هیچ جای دیگر خانه ندارند. اگر یک اتاق خشک‌شویی بزرگ دارید اما کمد سالن سنتی یا کمد ملافه ندارید، نگران این نباشید چون در طراحی لاندری به‌راحتی می‌توانید چیدمان مورد نظر را پیاده کنید.

در عوض، از فضای خشک‌شویی استفاده نشده استفاده کنید و کالاهای اضافی کاغذی، لوازم تمیزکردن، ملحفه‌ها، حوله‌ها و چمدان‌ها را جمع کنید. اتاق لاندری همچنین می‌تواند مکان خوبی برای بازیافت سطل‌های زباله یا کیسه‌ها باشد.

مراحل شستشو چیست؟

چگونه لباندری را در 7 مرحله آسان انجام دهیم:

 • برچسب‌ها را بخوانید. برچسب‌های مراقبت از لباس و پارچه‌های خود را بررسی کنید.
 • مرتب‌سازی. با مرتب‌سازی لباسشویی بر اساس رنگ شروع کنید
 • مرتب‌سازی مجدد هر توده را یک‌بار دیگر بر اساس نوع پارچه مرتب کنید.
 • یک شوینده انتخاب کنید. یک شوینده لباسشویی همه‌منظوره انتخاب کنید.
 • دما و چرخه آب را انتخاب کنید.
 • بررسی نهایی
 • لباس‌ها را در داخل محفظه ریخته و دکمه شروع را بزنید.
مشاوره و طراحی اتاق لاندری
مشاوره و طراحی اتاق لاندری هتل
مشاوره و طراحی لاندری خوابگاه
مشاوره و طراحی اتاق لاندری

در تماس باشید

نام و ایمیل خود را به همراه آنچه در جعبه پیام به دنبال آن هستید در زیر بگذارید. یا می توانید از طریق شماره 02144499730 با ما تماس بگیرید.